Terapia Medyczną M

3-latek nawiązał kontakt z duchem kobiety - Opis zjawy pasuje do zaginionej!

Od dawna odnotowywane są przypadki małych dzieci, odwiedzanych przez osoby, których oprócz nich, nikt inny nie dostrzega. Do niecodziennego zdarzenia doszło 21 Lipca br. w miejscowości Coarsegold, w amerykańskim stanie Kalifornia, gdy rodzina z czwórką dzieci wybrała się na wycieczkę górską. Rodzice 3-latka mieli wrażenie, jakby ten porozumiewał się z kimś niewidzialnym, być może z duchem.

Od dawna odnotowywane są przypadki małych dzieci, odwiedzanych przez osoby, których oprócz nich, nikt inny nie dostrzega. Do niedawna zakładano, że takie maluchy mają nadmiernie wybujałą wyobraźnię lub zaburzenia emocjonalne. Jednak, amerykańska psychoterapeutka, psycholog i doradca duchowy Caron Goode przekonuje, że małe dzieci rzeczywiści mogą widywać duchy zmarłych osób. Dlaczego tak się dzieje? Otóż, okazuje się, że kilkulatkowie są zazwyczaj o wiele bardziej sensytywni od dorosłych, przez co wykazują większą podatność na paranormalne bodźce (źródło 1).

Dlaczego małe dzieci widzą duchy?

Mamo, ona nie żyje. Potrzebuje naszej pomocy!

Do niecodziennego zdarzenia doszło 21 lipca br. w miejscowości Coarsegold, w amerykańskim stanie Kalifornia, gdy rodzina z czwórką dzieci wybrała się na wycieczkę górską. W takcie krótkiej przerwy, którą członkowie rodziny postanowili zrobić aby się posilić, 3-letni Kaiden zaczął z kimś rozmawiać. Zgodnie z relacją matki – Viktorii, chłopiec siedząc w samochodzie wskazywał na konkretne miejsce na łące.

Rodzice 3-latka mieli wrażenie, jakby ten porozumiewał się z kimś niewidzialnym, być może z duchem. Gdy mocno zdziwieni rodzice Kaidena zaczęli się wypytywać chłopczyka odnośnie jego nietypowego zachowania, ten wyjaśnił, iż na łące ujrzał leżącą twarzą w dół kobietę, która prosiła o pomoc. Kaiden ujawnił rodzicom, że kobieta była martwa, nie była w stanie mówić, ani się poruszać, ale potrzebowała pomocy (źródło 2). W pewnym momencie chłopczyk zaczął mówić:

Mamo, ona nie żyje. Potrzebuje naszej pomocy!

Przerażeni rodzice błyskawicznie wyskoczyli z samochodu na łąkę i udali się do miejsca, które wskazało im dziecko, ale nikogo tam nie zobaczyli. Jednak, synek wielokrotnie powtarzał:

Uwierz mi, uwierz mi, mamo
Kaiden Gorba
Kaiden Gorba - Czy chłopczyk naprawdę nawiązał kontakt z duchem?

Rodzice Kaidena tak bardzo przerazili się nietypowym zdarzeniem, że postanowili zakończyć wycieczkę przed zaplanowanym terminem. Natychmiast ruszyli w kierunku domu, a po powrocie udostępnili w mediach społecznościowych ujawnione przez Kaidena informacje wraz z opisem proszącej o pomoc kobiety. To co wydarzyło się nieco później może dawać sporo do myślenia!

Zaskoczenie rodziców 3-latka było niemałe, gdy tylko internauci dostrzegli intrygującą zbieżność faktów i szczegółów. Użytkownicy Facebooka szybko zauważyli, że wygląd i ubrania widzianej przez chłopczyka kobiety w pełni zgadzały się z zaginioną w tych okolicach w czerwcu 2020 roku Sandrą Hughes (źródło 3)! Chłopczyk powiedział, że leżąca na łące twarzą w dół kobieta, była ubrana w czarną koszulę, niebieskie dżinsy, a jej włosy były pofarbowane na niebiesko. Jak się okazuje, właśnie tak wyglądała Sandra w dniu jej zaginięcia. Czyżby dziecko rzeczywiście ujrzało ducha?

Interwencja szeryfa i dalsze poszukiwania zaginionej Sandry

Relacją Kaidena zainteresował się szeryf hrabstwa Madera, Chris Williams. Gdy tylko ujrzał nietypowy post na Facebooku, skontaktował się z rodziną w celu dalszego zbadania sprawy. Poprosił, aby chłopczyk ponownie pokazał miejsce, w którym rzekomo leżała nieżyjąca kobieta.

Zaginiona Sandra Hughes
Zaginiona Sandra Hughes

Aby zbadać okoliczności tajemniczego zdarzenia, dwóch zastępców szeryfa hrabstwa Madera udało się na łąkę, gdzie dziecko widziało kobietę, wraz z 3-latkiem i jego ojcem. Funkcjonariusze nie znaleźli nowych dowodów, ale, jak oznajmili, poszukiwania i ustalanie przyczyn zaginięcia Sandry Hughes wciąż trwają, a każda nowa informacja może okazać się niezmiernie pomocna w odnalezieniu kobiety. Matka Kaidena nie kryje mocnego przekonania, że jej dziecko ujrzało ducha zaginionej Sandry:

Jeśli to rzeczywiście był duch, który szukał pomocy, mam nadzieję, że rozmowa mojego syna była pomocna i rodzinie zaginionej uda się ją odnaleźć

Biuro szeryfa hrabstwa Madera potwierdziło, że funkcjonariusze udali się na miejsce w poszukiwaniu ewentualnego nowego tropu. W tej chwili sprawa pozostaje otwarta.

Dodatkowe źródła wiedzy

Na temat małych dzieci widujących duchy amerykańska psychoterapeutka, psycholog i doradca duchowy Caron Goode napisała książkę pt. Kids Who See Ghosts: How to Guide Them Through Fear. Wielu rodziców bardzo niepokoi się tym zjawiskiem, a jest ono bardziej powszechne, niż mogło by się wydawać. Autorka z góry wyjaśnia, że nie ma znaczenia, czy rodzice wierzą w duchy, czy też nie, aby móc nauczyć się skutecznie pomagać dzieciom radzić sobie z przerażającymi doświadczeniami.

Kids Who See Ghosts: How to Guide Them Through Fear przygląda się z bliska dzieciom widującym duchy, rodzicom, którzy starają się im pomóc, oraz temu, w jaki sposób tego rodzaju doświadczenia wpływają na dzieci. To książka, która odpowiada na trudne pytania i oferuje prawdziwe narzędzia i wskazówki.

Bibliografia:

1 - Znany Lekarz - Pytania i odpowiedzi - Moja córka widzi duchy;

2 - Fox 26 News - Sheriff investigates ghost-like sighting in Madera County Mountains;

3 - Sfgate - Woman missing in Sierra National Forest: Authorities find 'disheveled' campsite, apparent car crash.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!