Po śmierci, jego duch wciąż chodził do pracy - Zarejestrowała go kamera!

Z informacji opublikowanych w kilku witrynach internetowych wynika, iż jedna z kamer miejskiego monitoringu w światowej metropolii z dużym prawdopodobieństwem uchwyciła ducha młodego człowieka, zmarłego jakiś czas wcześniej. Za życia mężczyzna każdego dnia odbywał tę samą drogę do pracy, udając się na znajdujący się w sąsiedztwie przystanek autobusowy.

Czy na nagraniach z monitoringu mogą pojawiać się rzeczy, lub istoty, których na ogół gołym okiem nie widać? Czy tego typu materiały mogą być dowodem na istnienie czegoś poza znaną nam codziennością? Te pytania od dawna nurtują osoby pasjonujące się zjawiskami paranormalnymi.

Choć na nagraniach video, zarejestrowanych nie tylko za pomocą kamer przemysłowych, ale również z zastosowaniem innego rodzaju urządzeń, nierzadko pojawiają się niespodzianki, to w większości przypadków anomalie te powstają w logicznie wytłumaczalny sposób. Sprawcami przeważnie bywają trudne warunki oświetleniowe, owady, wiatr niosący ze sobą różnej wielkości pyłki, krople deszczu, pajęczyny itp.

Duch na nagraniu z monitoringu

W rzeczywistości, do rzadkości należą nagrania video, przedstawiające obiekty niezauważalne gołym okiem i których obecności nie da się wytłumaczyć w racjonalny sposób. Do tej grupy materiałów zalicza się pochodzące z Argentyny nagranie, na którym widać zmarłego wcześniej człowieka, przechadzającego się po ulicach miasta. Ale to jeszcze nie wszystko!

Duch zmarłego mężczyzny przechadza się po ulicach Buenos Aires?

Z informacji opublikowanych w kilku argentyńskich witrynach wynika, iż jedna z kamer miejskiego monitoringu w Buenos Aires, z dużym prawdopodobieństwem uchwyciła ducha młodego człowieka, zmarłego jakiś czas wcześniej. Za życia mężczyzna każdego dnia odbywał tę samą drogę do pracy, udając się na znajdujący się w sąsiedztwie przystanek autobusowy.

Nowoczesne kamery monitorujące wyposażone są w czujniki podczerwieni, które umożliwiają obserwację na żywo i rejestrację niewidocznych gołym okiem obrazów. W związku z faktem, iż tego rodzaju urządzenia są w stanie błyskawicznie reagować na podejrzane sytuacje w monitorowanym obszarze, kamery nierzadko wychwytują i rejestrują trudne do wyjaśnienia zjawiska, których na co dzień zazwyczaj nie dostrzegamy.

Choć w dzisiejszych czasach nauka dość często wpada w konflikt z wiarą, próbując narzucić jej swoje zasady, to zdarzają się sytuacje, których nawet najbardziej sceptyczni naukowcy nie są w stanie wyjaśnić w żaden racjonalny sposób. Tego rodzaju zdarzenie miało miejsce na północnych przedmieściach Buenos Aires. Jakiś czas temu zmarł mieszkający tam młody mężczyzna, który każdego ranka – w drodze do pracy - wybierał się na ten sam przystanek autobusowy.

Duch na nagraniu z monitoringu
Duch młodego mężczyzny nadal chodził do pracy!

Kamery monitoringu miejskiego zarejestrowały wspomnianego mężczyznę kilka dni po jego śmierci, ale… to nie wszystko! Pierwsze z niewytłumaczalnych nagrań zostało zarejestrowane 3 listopada 2021 r., kilka minut po godzinie 2 nad ranem. Widać na nim zmarłego mężczyznę, przechadzającego się po ulicach miasta, niosącego ze sobą coś w rodzaju plecaka. Na nagraniu widać jak młody mężczyzna spaceruje, a jego ciało staje się coraz bardziej przezroczyste, aż w końcu całkowicie znika. Co jeszcze bardziej zaskakujące, okoliczne kamery monitoringu rejestrowały to samo zdarzenie przez kilka kolejnych nocy, pomimo, iż wspomniany mężczyzna nie był już obecny wśród żywych! Przez kilka kolejnych nocy po śmierci ciała fizycznego, duch zmarłego człowieka pokonywał tę samą drogę do pracy, co za życia!

Wieść o tajemniczych nagraniach wywołała niemałe zamieszanie w całej okolicy. Nikt nie jest w stanie wytłumaczyć obrazów zarejestrowanych przez miejscowe kamery! Tajemnicze zdarzenie zostało opisane w licznych argentyńskich portalach internetowych, więc nie jest to jakaś sensacja wymyślona przez konkretny serwis informacyjny.

Czy to naprawdę się wydarzyło?

Wiele osób na całym świecie zastanawia się czy duchy istnieją. Gdy tylko dotarły do nas słuchy o nietypowym nagraniu z Buenos Aires, postanowiliśmy przeanalizować dostępne w sieci informacje, sensownie złożyć je w całość, a przede wszystkim dotrzeć do oryginalnego nagrania. Jak dotąd, udało nam się odnaleźć jedynie pojedynczy obraz z zarejestrowanego zdarzenia.

Bibiografia:

1 - Cronica - Imágenes aterradoras: muerto deambula por un barrio en las madrugadas y causa conmoción

2 - La Capital - Un joven fallecido "deambula" por un barrio porteño: conmoción entre los vecinos

3 - El Sol - Paranormal: aseguran que un fantasma deambula en las madrugadas por el barrio

4 - Radio Rafaela - Impactantes imágenes: el «fantasma» de un joven deambula por un barrio porteño y causó conmoción entre los vecinos

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!