Terapia Medyczną M

Lubisz ozdabiać dom starymi przedmiotami? Koniecznie przeczytaj, zanim Twoje życie zamieni się w koszmar!

Niektórzy z nas są święcie przekonani, że kupowanie używanych przedmiotów, w szczególności starych mebli, obrazów, luster i tym podobnych, może być nie najlepszym pomysłem. Powiada się, że tego typu rzeczy gromadzą w sobie energię osób, do których wcześniej należały. Historia, którą za chwilę poznasz, potwierdza w przekonaniu, że przynoszenie do własnego mieszkania przedmiotów używanych wcześniej przez inne osoby może mieć drastyczne konsekwencje

Niektórzy z nas są święcie przekonani, że kupowanie używanych przedmiotów, w szczególności starych mebli, obrazów, luster i tym podobnych, może być nie najlepszym pomysłem. Powiada się, że tego typu rzeczy gromadzą w sobie energię osób, do których wcześniej należały. Historia, którą za chwilę poznasz, potwierdza w przekonaniu, że przynoszenie do własnego mieszkania przedmiotów używanych wcześniej przez inne osoby może mieć drastyczne konsekwencje.

Stare przedmioty mają swoją historię!

Seria nieszczęśliwych i mrocznych zdarzeń zaczęła się po tym jak Mel Hamilton znalazła porzucony obraz i wzięła go ze sobą do domu. Historia kobiety, którą przez trzy lata terroryzował zły duch, zamieniając jej szczęśliwe życie w istny koszmar, jest całkiem prawdziwa i zainteresowało się nią wielu ekspertów od zjawisk paranormalnych.

Pewnego dnia, wówczas 55-letnia Mel dostrzegła porzucone dzieło sztuki obok kosza na śmieci na jednej z ulic angielskiego miasta Brighton. Mimo zniszczonej ramy, obraz przypadł kobiecie do gustu. Malowidło, które zgodnie z widniejącym na nim podpisem zostało sporządzone w 1973 roku, przedstawiało ciemnoskórą kobietę w białej szacie i biżuterii.

Nawiedzony obraz znaleziony na ulicy w Brighton
Nawiedzony obraz znaleziony na ulicy w Brighton

Mel była zaskoczona znaleziskiem. Czemu ktoś celowo pozbył się tak pięknego obrazu? Kobieta wymieniła ramę i powiesiła malowidło na jednej ze ścian mieszkania, które dzieliła ze swoim partnerem. Niespodziewanie, jej życie zaczęło zamieniać się w prawdziwy koszmar. W krótkim czasie Mel pokłóciła się ze swoim partnerem, co sprawiło, że para się rozstała. Kobieta wyprowadziła się ze wspólnego mieszkania, zabierając ze sobą jedyne ubrania, które miała na sobie, swojego psa, no i niedawno znaleziony obraz:

To jedyna rzecz, która mnie tak pociągała. Znaleziony obraz bardzo mi się podobał

Życie Mel zamienia się w koszmar!

Niedługo po tym, jak Mel zadomowiła się w swoim nowym lokum, jej pies nagle zdechł, po czym rozpoczęła się cała seria mrocznych i niewytłumaczalnych zjawisk. Telewizor zaczął żyć swoim własnym życiem. Włączał się i wyłączał kiedy chciał, a kanały zmieniały się same. Drzwi w mieszkaniu otwierały się i zamykały samoistnie. Nierzadko Mel słyszała dźwięk kluczy w zamku od drzwi wejściowych, tak jak by ktoś próbował dostać się do środka. Samoistnie poruszające się klamki stały się zjawiskiem codziennym. Gdy kobieta przynosiła do domu nowo zakupione rośliny doniczkowe, te zwyczajnie więdły w ciągu zaledwie kilku godzin! Mel była zrozpaczona, ponieważ z wyboru była zawodową ogrodniczką i kochała rośliny.

Nawiedzony obraz - Data wykonania malowidła i podpis artysty
Nawiedzony obraz - Data wykonania malowidła i podpis artysty

Życie kobiety stało się ciągiem mrocznych i przytłaczających zdarzeń, a na dodatek Mel była w swoim nowym mieszkaniu całkiem sama. Miała silne przeczucie, że jakaś mroczna istota postanowiła zrujnować jej życie (źródło 1):

Sprawy stały się naprawdę nie do zniesienia. Było tak dużo mrocznej aktywności, że nie chciałam tam mieszkać

Gdy Mel opowiadała ludziom o mrocznej energii emanującej z obrazu, żaden z rozmówców nie wierzył w jej słowa. 55-latka uzależniła się od alkoholu, a jej życie wypełniło się smutkiem i cierpieniem.

Po trzech latach nieustannych tortur, kobieta miała dość i poprosiła syna, aby definitywnie pozbył się obrazu. Gdy tylko malowidło zostało wyniesione z mieszkania, zachodzące tam zjawiska paranormalne całkowicie ustały.

Mel przyznaje, że w końcu uwolniła się od problemów, w tym od nałogów i może normalnie funkcjonować, gdyż wszystkie sprawy zaczęły jej się pomyślnie układać.

Nawiedzone antyki wcale nie należą do rzadkości. W 2018 roku w Hinckley w Leicestershire otwarto centrum badań nad zjawiskami paranormalnymi, które specjalizuje się w obserwacji tego rodzaju artefaktów.

Zdaniem ekspertów z ośrodka w Hinckley, niektóre stare przedmioty mogą być rzeczywiście nawiedzone przez duchy, inne mogą gromadzić w sobie mroczne energie. Tak czy inaczej, każdy stary przedmiot ma swoją przeszłość, w związku z czym, warto się niejednokrotnie zastanowić przed umieszczeniem go we własnym domu!

Kim była kobieta przedstawiona na obrazie?

Przypuszcza się (źródło 2), że znaleziony przez Mel obraz jest wizerunkiem potężnej kapłanki voodoo, Marie Laveau (ur. 10 września 1794 w Nowym Orleanie, zm. 16 czerwca 1881 w Nowym Orleanie). Była ona jedną z najbardziej wpływowych osób w XIX-wiecznym Nowym Orleanie. Ze względu na swoją obszerną wiedzę, Marie Laveau uchodziła za królową voodoo.

Marie Laveau - Królowa voodoo
Marie Laveau - Królowa voodoo

Poprzedni właściciel obrazu jest proszony o kontakt!

Sprawą tajemniczego obrazu zajmują się obecnie badacze zjawisk paranormalnych, którzy proszą poprzedniego właściciela o kontakt. Jeśli byłeś posiadaczem malowidła, o którym mowa w artykule, lub wiesz do kogo mogło ono należeć, to koniecznie wyślij stosowną informację pod adres: connor.stringer@newsquest.co.uk

Bibliografia:

1 - The Argus - Woman terrorised by haunted painting found in Brighton;

2 - The Argus - Haunted painting found in Brighton could be 'Voodoo Queen'.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!