Terapia Medyczną M

Tajemnicze przypadki połączeń telefonicznych z zaświatów - Czy zmarli rzeczywiście mogą dodzwaniać się do żywych?

Czy w to uwierzysz, czy też nie, są ludzie, którzy otrzymali tajemnicze telefony od tych, którzy odeszli na tamtą stronę. Ten artykuł zagłębia się w te dziwne i często niewytłumaczalne zdarzenia. Czy rzeczywiście zmarli mogą się kontaktować ze światem żywych za pomocą urządzeń elektronicznych, takich jak telefony komórkowe?

Czy kiedykolwiek otrzymałeś telefon, kiedy najmniej się tego spodziewałeś? To całkiem normalne, że czasami to Twoja ciotka dzwoni, aby nadrobić zaległości, albo stary przyjaciel prosi o pomoc. Ale co jeśli telefon, który otrzymujesz jest od kogoś, kto odszedł lata temu? Może się to wydawać daleko idące, ale wierzcie lub nie, odnotowano wiele przypadków telefonów od zmarłych.

Czy zmarli mogą się kontaktować z żywymi za pomocą urządzeń elektronicznych?

Czy zmarli mogą się kontaktować z żywymi za pomocą urządzeń elektronicznych?

Niezwykłe opowieści o telefonach od zmarłych

Czy słyszałeś kiedyś o historii, w której ktoś otrzymał tajemniczy telefon od zmarłej bliskiej mu osoby? Historie o telefonach od zmarłych ludzie opowiadają sobie od dawna. Tego typu przypadku znane były już w czasach telefonów analogowych. Obecnie liczne relacje osób twierdzących, że otrzymują połączenia od osób, które już nie są z nami, stały się bardziej rozpowszechnione i dostępne za pośrednictwem Internetu, czasopism, gazet i innych mediów.

W wielu przypadkach osoby odbierające tajemnicze połączenia donoszą, że słyszą znajomy głos po drugiej stronie. Opisują, że są w stanie poczuć obecność bliskiej im osoby i usłyszeć treści, które nie mogły być znane nikomu innemu. W wielu tego typu przypadkach, ludzie odbierający połączenia telefoniczne z zaświatów twierdzą, że są w stanie rozpoznać głos po drugiej stronie linii jako dokładnie taki sam, jak głos ich zmarłego członka rodziny lub przyjaciela. Czy to w ogóle możliwe?

W niektórych przypadkach historie te opisują, że rozmówca informował ich o wydarzeniach w ich życiu, o których wiedziałaby tylko zmarła osoba - aż po szczegółowe informacje na temat produktów zdrowotnych, których używali lub decyzji, które podjęli. To właśnie tego rodzaju szczegółowe historie sprawiają, że wciąż zadajemy sobie pytanie, czy rozmowy telefoniczne z zaświatów są rzeczywiście możliwe.

Potencjalne wyjaśnienia tych historii

Co więc może tłumaczyć te dziwne historie? Cóż, niektórzy ludzie wierzą, że tajemnicze połączenia telefoniczne naprawdę pochodzą zza grobu. Według tej idei, zmarli próbują komunikować się z nami za pomocą technologii. Inni uważają, że mogą to być głupie żarty ze strony przyjaciół lub błędne interpretacje wydarzeń. Niemożliwe jest udowodnienie żadnej z tych rzeczy, więc odpowiedź na pytanie, czy połączenia telefoniczne z zaświatów są możliwe, sprowadza się to do osobistych przekonań każdego z nas.

Możliwe jest również, że połączenia od rzekomo zmarłych osób wcale nie pochodzą zza światów, a zamiast tego są wynikiem błędów technicznych lub awarii. Na przykład, jeśli dwa numery mają podobne cyfry, to połączenie przeznaczone dla jednej osoby może zostać wysłane do innej przez pomyłkę. Albo jeśli stary numer został zutylizowany i przydzielony innej osobie, to możliwe jest, że ktoś otrzymuje połączenia przeznaczone dla poprzedniego właściciela numeru. Tak, czy inaczej, relacje świadków połączeń telefonicznych zza światów mogą przyprawiać o gęsią skórkę, szczególnie w przypadkach, w których świadek przekonuje, że nikt inny nie mógł znać pewnych szczegółów tak dobrze, jak osoba zmarła, której głos wyraźnie można było rozpoznać po drugiej stronie linii.

Wreszcie istnieje możliwość, że niektórzy ludzie po prostu marzą o otrzymywaniu takich połączeń i mylą je z rzeczywistością. Czyżby? W każdym razie jasne jest, że trzeba przeprowadzić więcej badań, zanim wyciągniemy jakieś solidne wnioski na temat komunikacji telefonicznej zza grobu.

Przypadki rzekomych połączeń zza światów

Telefon z zaświatów, to coś, co brzmi to jak dzika teoria spiskowa, ale jest wiele osób, które wierzą, że to prawda.

Istnieje kilka znanych przypadków ludzi, którzy twierdzą, że mieli kontakt telefoniczny ze swoimi zmarłymi bliskimi. Na przykład Mason Smith z Wielkiej Brytanii twierdzi, że otrzymał telefon od swojego zmarłego ojca po jego śmierci. Podobnie Mary Donaldson z Nowego Jorku twierdzi, że jej zmarła matka zadzwoniła do niej, aby dać jej znać, że jest bezpieczna i szczęśliwa po przejściu na drugą stronę.

Badania naukowe w tej sprawie są w zasadzie nierozstrzygające ze względu na to, jak bardzo skomplikowane może okazać się przebadanie każdego tego typu przypadku metodą naukową. Niemniej jednak wiele osób przysięga, że może przekazać relacje o bezpośrednim połączeniu z zaświatami poprzez komunikację telefoniczną. Jest to z pewnością coś, nad czym warto się zastanowić!

Co na ten temat mówią badacze zjawisk paranormalnych?

Przez lata wielu badaczy zjawisk paranormalnych wypowiadało się na temat tajemniczego fenomenu rozmów telefonicznych od zmarłych. Od łowców duchów po medium, wielu z nich wierzy, że tego rodzaju komunikacja jest jak najbardziej możliwa. Niektórzy twierdzą, że jest to forma aktywności paranormalnej, która może wystąpić, gdy duchy są zdesperowane w poszukiwaniu pomocy i czują, że ich potrzeba porozumienia się z żywymi - np. w bardzo ważnej dla nich sprawie - nie może dłużej czekać.

Inni uważają, że choć takie komunikacje mogą czasami wystąpić, większą część tego typu przypadków jest mitem niż rzeczywistością. Niektóre teorie zwolenników komunikacji z zaświatami biorą pod uwagę możliwość, że jakiś rodzaj potężnej energii jest przesyłany przez urządzenia elektroniczne i przejawia się jako głos na drugim końcu linii.

Cokolwiek można by pomyśleć o tym zjawisku, rzeczywiście istnieje kilka udokumentowanych przypadków, które sugerują, że dzieje się coś dziwnego, co sprawia, że komunikacja ze zmarłymi za pomocą telefonów komórkowych jest czymś niezwykle intrygującym.

Dowody na komunikację z osobami zmarłymi przez telefon?

Możesz być sceptyczny wobec przypuszczenia, że ktoś może dzwonić do żywych zza grobu, ale istnieje mnóstwo udokumentowanych przypadków ludzi kontaktujących się ze zmarłymi osobami przez telefon. Chociaż nie można mieć absolutnej pewności, czy tajemnicze połączenia telefoniczne zawsze pochodzą od tych, którzy odeszli, czy też nie, niektóre tego typu przypadki na pewno są godne uwagi!

Gina Mihai odbiera wiadomość ze zdjęciem od babci

Rumunka Gina Mihai twierdzi, że otrzymała od swojej niedawno zmarłej babci wiadomość w postaci zdjęcia, pisze The Daily Mirror (źródło).

Rumunka Gina Mihai

Rumunka Gina Mihai

Po tym, jak włączyła swoją komórkę, 34-letnia kobieta była zaskoczona tym, co ujrzała - modne ostatnio selfie na wyświetlaczu telefonu.

Wiadomość z zaświatów?

Wiadomość z zaświatów?

Mihai bez wahania rozpoznała na fotografii twarz swojej babci. Zdjęcie pojawiło się po tym, jak aparat przez pewien czas leżał w kieszeni jej spodni. Rumunka była zajęta pieczeniem pączków gdy wyciągnęła telefon i sprawdziła informacje przybywające w międzyczasie.

Wiadomość z zaświatów ze zdjęciem zmarłej babci?

Wiadomość z zaświatów ze zdjęciem zmarłej babci?

Wtedy doznała szoku - obraz na ekranie byty mglisty i niewyraźny, ale rozpoznawalny - to twarz jej babci, jej szyja owinięta była tajemniczo coś co przypomina wężem.

Przypadek Jane Doherty

Jeden z najbardziej znanych i wiarygodnych przypadków telefonu z zaświatów miał miejsce w 1982 roku, kiedy to Jane Doherty wybierając stary numer telefonu swojego ojca rzeczywiście połączyła się ze swoim niedawno zmarłym tatą. Doherty była zaskoczona, kiedy jej ojciec odebrał i powiedział jej, jak bardzo ją kocha, a ona wierzyła, że to on, ponieważ jego głos brzmiał dokładnie tak, jak za życia.

Nieodebrane połączenia od dziadka

W innym zgłoszonym incydencie, mężczyzna o imieniu Jeff Gillett otrzymał kilka nieodebranych połączeń ze starego numeru telefonu swojego dziadka po tym, jak jego dziadek zmarł. Dopiero po dziesiątym nieodebranym połączeniu Jeff w końcu odebrał, tylko po to, by usłyszeć na drugim końcu gruby głos mówiący "kocham cię", zanim nagle się rozłączył.

Te historie - i wiele innych - sugerują, że krewni, którzy odeszli, mogą próbować nawiązać ostatni kontakt ze swoimi bliskimi poprzez rozmowy telefoniczne zza grobu. Choć przypadki te pozostają niewyjaśnione i niezweryfikowane, są to interesujące historie, które warto rozważyć, zastanawiając się nad tym, co dzieje się po śmierci.

"Coś dziwnego, naprawdę"

Przydarzyło się to mojemu starszemu bratu, Mattowi, mniej więcej rok temu, zaledwie kilka tygodni po tym, jak najlepszy przyjaciel mojego najstarszego brata Jeremy'ego, Joe, zmarł na serce. Matt odebrał telefon od osoby, która brzmiała dokładnie jak Joe. Powiedział coś w stylu: „Matt, tu Joe. Czy Jeremy jest w domu? Dzieje się coś naprawdę dziwnego”. Matt spanikował iz trudem mógł odpowiedzieć: „Nie, nie jest. Przepraszam”. Potem telefon się rozłączył i Matt spojrzał na numer dzwoniącego; brzmiało: „Poza obszarem”. Więc Matt spróbował *69, ale nie byli w stanie namierzyć połączenia. Nigdy więcej nie otrzymaliśmy telefonu od Joe. Myślenie o tym wciąż przeraża Matta. 

--Jana S. (źródło)

Telefon Johna Smitha

John Smith twierdził, że otrzymał telefon od swojego zmarłego ojca. Według jego relacji, ojciec zadzwonił do niego i powiedział, że "dobrze sobie radzi" w zaświatach. John powiedział, że słyszał rzeczywistą mowę pochodzącą z nieznanego numeru i że mógł wyraźnie usłyszeć głos swojego ojca na drugim końcu linii.

Telefon od babci

W innym przypadku anonimowy rozmówca powiedział, że otrzymał telefon od swojej babci, która odeszła dwa tygodnie wcześniej. Kobieta powiedziała, że słyszała głos babci, który wołał jej imię z nieznanego numeru i mówił, że dobrze sobie radzi w życiu pozagrobowym i chce, aby jej wnuczka również dobrze sobie radziła w życiu.

Telefony z zaświatów - Wnioski

Chociaż nadal nie ma pewności, czy sfera nadprzyrodzona jest w stanie komunikować się z nami za pomocą urządzeń elektronicznych, takie prawdziwe opowieści dają nam poczucie nadziei, że pewnego dnia w końcu uzyskamy odpowiedzi.

Chociaż przedstawione wcześniej przypadki mogą być dla niektórych zwykłymi historyjkami, to jednak służą one jako przykład wielu ludziom, którzy wierzą, że chociaż życie może się skończyć, nasza więź z tymi, których kochaliśmy i nadal kochamy, jest daleka od zakończenia. Czy to poprzez bezpośredni kontakt, sny, znaki czy rozmowy telefoniczne, nadzieja pozostaje żywa, że ci, którzy odeszli, zawsze pozostaną blisko nas w duchu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!