Sennik: ciąża — Co może oznaczać sen o ciąży?

Sen o ciąży zazwyczaj jest bardzo dobrym znakiem, zapowiedzią pomyślności i radosnych zmian w życiu śniącego, a czasami także śniącej mu się osoby. Jednak bardzo wiele zależy od kontekstu marzenia sennego, a na dodatek nie każdy sen o ciąży musi mieć jakieś prorocze znaczenie. W niniejszym artykule wyjaśniamy znaczenie snu ciąża oraz w jaki sposób sen o ciąży należy interpretować.

Psychoterapeuci stosujący psychologię analityczną Carla Junga bardzo często zajmują się analizą snów. Według słynnego pioniera analizy snów, Carla Junga, marzenia senne to nic innego, jak wiadomości, które wysyła nam nasza podświadomość. Interpretowanie snów jest zdaniem Junga bardzo ważnym elementem w dążeniu do pełni zdrowia psychicznego, ponieważ nawet najbardziej rozpaczliwe koszmary mogą być niezwykle istotnym dla naszego uzdrowienia podświadomym przesłaniem (źródło 1).

Sennik: sen o ciąży

Sennik: sen o ciąży

Co może oznaczać sen o ciąży?

Choć przeciętny człowiek nie ba bezpośredniego dostępu do własnej podświadomości, powiada się, że to właśnie sny są odzwierciedleniem zachodzących w niej procesów.

 1. Dlaczego sen o ciąży jest niezwykle powszechny?
 2. Sennik: ciąża - znaczenie snu
 3. Sennik: sen o byciu w ciąży
 4. Sennik - Sen o ciąży siostry
 5. Sennik - Ciąża mamy
 6. Sennik - Ciąża córki
 7. Sennik: ciąża przyjaciółki lub koleżanki
 8. Sennik - Co oznacza sen o ciąży żony?
 9. Sennik - Co oznacza sen o ciąży zagrożonej?
 10. Sennik - Sen o niechcianej ciąży
 11. Sennik: ciąża bliźniacza
 12. Sennik: ciąża sąsiadki

Dlaczego sen o ciąży jest niezwykle powszechny?

Niejednej kobiecie zdarzyło się śnić o byciu w ciąży. Wiele Pań miewa tego rodzaju sen z pewną regularnością. Z dużym prawdopodobieństwem sen o ciąży należy do najpopularniejszych marzeń sennych wśród kobiet.

Co oznacza sen o ciąży?

Co może oznaczać sen o ciąży?

Dlaczego śnienie o byciu w ciąży jest bardzo powszechnym zjawiskiem? Zdaniem psychoterapeutów specjalizujących się w interpretacji snów, tego rodzaju sen może się wywodzić z życiowych wydarzeń, najczęściej związanych z rozpoczęciem nowego projektu czy też nowego związku. Podświadomość odwołuje się to tego w formie metaforycznej ciąży, czyli czegoś, o co należy zadbać i pielęgnować, żeby mogło się rozwijać (źródło 2).

Ciąża - co oznacza motyw ciąży we śnie? W dalszej części artykułu dowiesz się w jaki sposób sen o ciąży należy interpretować, w zależności od pozostałego kontekstu marzenia sennego.

Sny o ciąży pojawiają się dość często. O ciąży śnią zarówno kobiety, jak i mężczyźni! Tego typu sen może mieć przeróżne znaczenia, od przemiany i rozwoju, po strach i obawy. W snach kobiet ciąża może oznaczać oczekiwanie od życia nowych wyzwań. Czasami jednak ciąża oznacza nowe wydarzenia, które w szczególny sposób będą wpływać na zmianę dotychczasowego życia. W niektórych przypadkach sen o własnej ciąży może symbolizować potrzebę posiadania potomstwa.

Sennik: ciąża - znaczenie snu

Ciąża, znaczenie snu – co oznacza ciąża we śnie? Choć - w zależności od kontekstu - sen o ciąży może mieć bardzo wiele możliwych interpretacji, zazwyczaj sen związany z ciążą oznacza pozytywne zmiany (źródło 3). W istocie rzeczy, senniki interpretują ciążę dość pozytywnie. Generalnie rzecz ujmując, ciąża we śnie oznacza zmiany - zazwyczaj w sensie dobrym. Oczywiście bardzo wiele zależy od tego, co konkretnie nam się przyśni, gdyż co innego oznacza sen, w którym to my sami spodziewamy się potomstwa, a co innego, gdy we śnie ciężarna jest inna osoba.

Ponieważ ciąża symbolizuje dobrą nowinę, w rzeczywistości sen o ciąży, w tym także o ciąży własnej, w większości przypadków zapowiada spełnienie marzeń i osiągnięcie zamierzonych celów. Zgodnie z sennikiem, kobieta w ciąży oznacza bogactwo i sukces. Jeśli we śnie widzimy kobietę w ciąży, zazwyczaj oznacza to zapowiedź szczęścia. Jednak, warto z góry zaznaczyć, że nie każdy sen o ciąży zwiastuje pozytywne wydarzenia.

Jakie jeszcze może być znaczenie snu o ciąży? Interpretacja motywu ciąży we śnie może być bardzo różna. Przesłanie zależy w dużej mierze od tego, czy kobieta śniąca rzeczywiście spodziewa się dziecka, ale także od samego kontekstu snu. W dalszej części artykułu wyjaśniamy, co mogą oznaczać sny o ciąży, mając na uwadze różne konteksty tego motywu snu.

Sennik: sen o byciu w ciąży

Sen o byciu w ciąży sennik interpretuje na różne sposoby. Czy, jeśli miałaś taki sen, to może on zwyczajnie oznaczać, że pragniesz zajść w ciąże i mieć potomstwo, albo, że niebawem faktycznie zajdziesz w ciąże? Niekoniecznie! Generalnie, jeśli miałaś taki sen, to nie masz się czego obawiać, ponieważ sen o ciąży własnej sennik interpretuje zazwyczaj w sposób pozytywny. Zatem, co oznacza motyw ciąży we śnie?

Jeśli o byciu w ciąży śni kobieta ciężarna, interpretacja snu nie jest skomplikowana. Jest to jak najbardziej oczywiste, że kobieta ciężarna przeżywa swój stan w niezwykle intensywny sposób, ponieważ ciąża jest czymś absolutnie wyjątkowym. Ciąża jest bez wątpienia czymś niezmiernie pięknym, ale ma też swoje minusy, takie jak ciągłe zamartwianie się o zdrowie i bezpieczeństwo własnego potomstwa. Więc ewidentnie, bycie w ciąży wiąże się z bardzo silnymi emocjami. Z jednej strony są one pozytywne, z drugiej zaś pojawiają się obawy o zdrowie i dobro dziecka, które ma przyjść na ten świat. Nic dziwnego zatem, że silne emocje tworzą intensywne i pełne znaczenia sny. Według sennika ciąża własna przeważnie symbolizuje nadchodzące w naszym życiu zmiany. Czy jednak będą one dobre, czy też złe, zależne jest to od dalszego kontekstu marzenia sennego.

Jeśli o byciu w ciąży śni kobieta nie spodziewająca się dziecka, to być może, w jej życiu niebawem wydarzy się coś bardzo pozytywnego. Ponieważ ciąża kończy się narodzinami, sen o byciu w tym stanie zapowiada, że i w realnym życiu narodzi się coś nowego i zazwyczaj lepszego (źródło 4).

Sen o ciąży - Co mówi sennik?

Sen o ciąży — Co mówi sennik?

Sennik - Sen o ciąży siostry

Zgodnie z interpretacją sennika, sen ciąży siostry oznacza powodzenie i sukcesy. Dobra nowina może dotyczyć zarówno osoby śniącej, jak i kogoś jej bliskiego. Niezwykle pozytywnym znakiem jest sen o rodzonej siostrze w ciąży, ponieważ wówczas istnieje największa szansa osobistego powodzenia. Z drugiej zaś strony, jeśli jeśli we śnie w ciąży jest siostra cioteczna, wówczas powodzenie będzie dotyczyło dalszej rodziny, niekoniecznie konkretnej osoby, która nam się śni (źródło 5).

Sennik - Ciąża mamy

Jeśli śniło Ci się, że Twoja mama jest w ciąży, sen taki może być swego rodzaju ostrzeżeniem przed ludźmi, którym ufasz, a którzy mogą nieświadomie wyrządzić Ci krzywdę. W rzeczywistości, jeśli właśnie miałeś taki sen, czekaj spokojnie na rozwój sytuacji, nie wyciągając zbyt pochopnych wniosków. Jeśli zachowasz spokój i opanowanie, to nie stracisz swoich bliskich przyjaciół (źródło 6).

Sennik - Ciąża córki

Co może oznaczać sen o córce w ciąży? Otóż, jeśli miałeś ostatnio taki sen, to zgodnie z interpretacją widniejącą w niektórych sennikach, może to być niezwykle dobry znak. Jak się bowiem okazuje, córka w ciąży oznacza coś zupełnie nowego i świeżego w Twojej rodzinie. Sen, w którym pojawia się ciąża córki, jest zapowiedzią pozytywnych zmian w relacjach rodzinnych. Takie marzenie senne może w rzeczywistości oznaczać, że właśnie nadchodzi zupełnie nowy, radosny etap w Twoim życiu. Czeka Cię okres harmonii i bezpieczeństwa. Spoglądanie na poród swojej córki to symbol oczyszczenia organizmu oraz powrót do zdrowia psychicznego i fizycznego.

Sennik: ciąża przyjaciółki lub koleżanki

Jeśli śniła Ci się ciąża koleżanki, to najprawdopodobniej jest to bardzo dobry znak. Zgodnie z niektórymi sennikami, taki sen może oznaczać, lub zwiastować, dobry pomysł, bądź przedsięwzięcie. Jeśli we śnie koleżanka jest ciężarna, wiele osób interpretuje to jako zapowiedź, że rzeczywiście dana osoba będzie spodziewać się dziecka. Jednak, sen o ciąży koleżanki może także oznaczać wewnętrzną potrzebę posiadania dzieci. Sen o ciąży koleżanki oznacza czasami, że porównywanie się z innymi ludźmi nie jest dobrym pomysłem i nie powinniśmy tego robić.

Sennik - Co oznacza sen o ciąży żony?

Jak większość odmian snu o ciąży, również gdy nam się śni spodziewająca się potomstwa żona, sen taki ma na ogół pozytywne znaczenie, choć jego interpretacja jest w dużej mierze zależna od pozostałego kontekstu snu. Z tego powodu , trudno jest jednoznacznie określić, co może oznaczać takie marzenie senne. Generalnie, gdy śni się nam żona w ciąży, sen taki można interpretować jako życiowa okoliczność, w której brakuje nam pewnej bliskiej osoby, która wcześniej zawsze była obok nas. Jednak, sen o żonie w ciąży można zinterpretować zupełnie inaczej, bowiem niemalże każdy sen o ciąży bliskiej osoby może być zapowiedzą urzeczywistnienia się nowych więzi uczuciowych.

Sennik - Co oznacza sen o ciąży zagrożonej?

Cóż takiego oznacza ciąża zagrożona we śnie? Nie zawsze sen o ciąży oznacza dobre zmiany. W szczególności, gdy we śnie kobieta znajduje się w ciąży zagrożonej, może być to zły znak, zwiastujący nadejście całej serii nieprzyjemnych okoliczności życiowych. Zgodnie z interpretacją jednego z wielu senników, sen o zagrożonej ciąży może być zapowiedzią nieprzyjemnej rozmowy z bliskimi. Według innego sennika, śnienie o ciąży zagrożonej, a w szczególności, gdy śniło Ci się, że jesteś w ciąży zagrożonej, znaczy, że w Twoim życiu może nastąpić coś, co pokrzyżuje Twoje plany. W takiej sytuacji, lepiej miej się na baczności i bądź na to przygotowana. Z innej zaś strony, sen o zagrożonej ciąży może również symbolizować skrywane głęboko negatywne emocje, takie jak smutek i frustracja.

Sennik - Sen o niechcianej ciąży

Sen o niechcianej ciąży nie ma jednoznacznej interpretacji w senniku. Wiele zależy od tego, czy w rzeczywistości śniąca kobieta spodziewa się dziecka, czy też tylko o tym śni, a także od pozostałego kontekstu snu. Niektórzy są zdania, że śnienie o niechcianej ciąży może zwiastować nadchodzące zmiany w życiu, niekoniecznie pozytywne. Jeśli właśnie miałaś sen o takim wątku, to może czekać cię porażka, niepowodzenie lub niemożność zrealizowania własnych życiowych marzeń. Być może ktoś uniemożliwi realizację Twoich celów, a może nawet samodzielnie dojdziesz to wniosku, że to, co zaplanowałaś, nie jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Generalnie Sen o niechcianej ciąży nie zawsze oznacza coś niedobrego, a czasami w ogóle niczego konkretnego nie zwiastuje. Zazwyczaj taki sen stanowi jednak sygnał, że warto zachować czujność, a wszelkie decyzję podejmować z rozwagą. Zgodnie z niektórymi sennikami sen o ciąży niechcianej może być zapowiedzią nadchodzącego ryzyka.

Sennik: ciąża bliźniacza

Jak sennik interpretuje sen o ciąży bliźniaczej? Otóż, jak to często bywa w temacie interpretacji snów, również i tutaj wiele zależy od dalszego kontekstu. Sen o byciu w ciąży bliźniaczej sennik interpretuje jako zapowiedź szczęśliwego macierzyństwa i udanej, perfekcyjnie zgranej rodziny. Sen o cudzej ciąży bliźniaczej może być swego rodzaju przestrogą przed działaniem dwulicowych osób będących w Twoim otoczeniu. Takie osoby zazwyczaj dobrze się ukrywają, przez co czasami bardzo trudno jest zauważyć, że dany człowiek w rzeczywistości ma dwie twarze. W szczególny sposób sennik interpretuje bliźniaczą ciążę siostry osoby śniącej. Takie marzenie senne może zwiastować rodzinną uroczystość, na której spotkasz od dawna niewidzianych bliskich, natomiast sen o odbieraniu ciąży bliźniaczej to omen wielkiego sukcesu i szczęścia! Taki sen może zapowiadać, że wszystkie przedsięwzięcia i nowe projekty, za jakie się zabierzesz, zakończą się imponującym sukcesem.

Sennik — Co jeśli kobieta w ciąży to sąsiadka?

Zrozumienie znaczenia snu o ciąży własnej sąsiadki może być nie lada wyzwaniem! Wiele w takim przypadku zależy od dalszego kontekstu snu. Jeśli śniło Ci się, że Twoja sąsiadka była w ciąży, taki sen o ciąży należy interpretować jako symbol pragnienia rozwoju osobistego. Alternatywnie, jeśli Twoja sąsiadka była w procesie zachodzenia w ciążę (cokolwiek by to nie znaczyło), symbolizować może to dbanie o innych. Z drugiej strony, jeśli Twoja sąsiadka jest już w ciąży z życiu na jawie, a doznajesz snów o niej — może to oznaczać niepokój dotyczący nieznanych aspektów życia. Wreszcie, jeśli partner Twojej sąsiadki śni o jej ciąży — to może oznaczać dla niego pragnienie większej intymności ze swoją ukochaną. Aby lepiej zrozumieć sens tego rodzaju snów, warto spróbować odkrywać symbole i emocje, jakie występowały w trakcie samego śnienia i odwoływać się do nich w procesie analizy snu. Jak widać, sennik jest bardzo pomocnym narzędziem umożliwiającym zrozumienie symboli sennych, ale prawidłowa interpretacja snów wymaga odrobiny wysiłku oraz introspekcji w nasz wewnętrzny świat.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!