Sennik: pies - Co oznacza sen o psie?

Przyśnił Ci się pies? To zupełnie normalne, gdyż sporo osób czasami miewa sny, których głównym wątkiem jest właśnie pies. Jak się bowiem okazuje, pies to jeden z najczęściej pojawiających się motywów sennych. W niniejszym artykule wyjaśniamy co może znaczyć widzieć psa we śnie, biorąc pod uwagę kilka możliwych wariantów tego rodzaju snu. Co ciekawe, nie każdy pies we śnie oznacza dokładnie to samo.

Choć sen o psie oznacza zazwyczaj coś dobrego, według różnych senników, psy pojawiające się w marzeniach sennych mogą mieć wiele różnych znaczeń - od pozytywnych do tych bardziej smutnych. Jeśli właśnie czytasz ten artykuł, to być może robisz to, ponieważ niedawno przyśnił Ci się pies i chciałbyś się dowiedzieć, co taki sen oznacza.

Sennik pies - Co to może znaczyć, jeśli śni nam się pies?
Sennik pies - Co to może oznaczać, jeśli śni nam się pies?

Sennik pies

Co, zgodnie z sennikiem, oznacza marzenie senne, w którym pojawia się pies? Otóż, gdy we śnie widzisz psa, może on symbolizować różne kwestie, a prawdziwe znaczenie snu pies zależeć będzie w dużej mierze od dalszego kontekstu marzenia sennego. Symbolika snów jest bowiem niezwykle złożona i liczy się każdy drobny szczegół. Tak więc, znaczenie snu pies w dużej mierze zależeć będzie od tego, jaki konkretnie pies nam się przyśnił i cóż on takiego robił w naszym śnie. Jeśli dla przykładu we śnie głaskasz psa, sen taki ma przeważnie niezwykle pozytywne przesłanie. Jednak, choć na ogół śniący nam się pies zwiastuje coś dobrego, to niektóre marzenia senne, w którym pojawia się czworonogi przyjaciel człowieka, mogą niestety symbolizować przykre okoliczności.

W rzeczywistości, według sennika pies interpretowany może być na różne sposoby, zarówno pozytywnie, jak i niestety negatywnie. W dalszej części artykułu wyjaśniamy zatem w jaki sposób sennik interpretuje sny, takie jak te, w których pojawia się - przykładowo - szczekający pies, pies gryzący, mały pies, czarny pies lub pies agresywny, który ma zamiar nas zaatakować. Jak to często bywa z interpretacją znaczenia snu, bardzo wiele zależy od szczegółów marzenia sennego.

Co oznacza widzieć psa we śnie?

Co może zwiastować sen, w którym widzimy psa? Otóż, jeśli w marzeniach sennych pojawia się nam dostojny pies, sennik precyzuje, że nie ma się czego obawiać. Wręcz przeciwnie, powszechnie wiadomo, iż pies symbolizuje zaufanie, wierność i przyjaźń. Dodatkowo, pies we śnie może także symbolizować odwagę względem kogoś, kto dotychczas w sporym stopniu kontrolował życie osoby śniącej. Jeśli we śnie widzisz uroczego psa, po żadnym pozorem sen taki nie zwiastuje niczego złego! Jednak, należy z góry zaznaczyć, że niektóre sny z psem, taki jak przykładowo szczekanie psa, mogą niekiedy zwiastować bardzo nieprzyjemne okoliczności.

Sennik szczekający pies

Zgodnie z sennikiem, sen o psie szczekającym to na ogół bardzo zły znak. Szczekanie psa może bowiem symbolizować śmierć lub inną rodzinną tragedię. Co ciekawe, a zarazem dziwne, niektóre senniki podają jednak, że czasami szczekający pies oznacza radość (źródło 1).

Co to może oznaczać, jeśli śni nam się szczekający pies?
Sennik pies szczekający - Jakie jest znaczenie snu szczekający pies?

Zgodnie z sennikiem mistycznym, sen o szczekaniu psa, który jest bezpośrednio związany ze śniącym, symbolizuje niepokój i poczucie niebezpieczeństwa ze strony otaczającego świata. Poczucie zagrożenia, które powstaje w efekcie odczuwania własnej bezbronności, prędzej czy później może przekształcić się jedynie w agresję względem otoczenia osoby śniącej o szczekającym psie (źródło 2).

Sennik czarny pies

Co oznacza sen, w którym pojawia się czarny pies? Czy w rzeczywistości kolor psa, którego widzimy se śnie, ma jakiś wpływ na znaczenie snu? Sennik podaje, że czarny pies może symbolizować fałszywego przyjaciela (źródło 3). Gdy przyśni się nam czarny pies, warto się zastanowić, kto taki jest częścią naszego najbliższego grona przyjaciół. Być może uda nam się określić osobę, która będzie starała się nam zaszkodzić. Czarny pies to zatem istotna przestroga przed tym, że ktoś zamierza wyrządzić nam krzywdę. Kolor psa może mieć też we śnie znaczenie pozytywne i tak to właśnie bywa, gdy we śnie widzimy białego psa.

Sennik biały pies

Zgodnie z sennikiem, biały pies we śnie to świetny znak! Pojawienie się białego psa we śnie uchodzi za jeden z najbardziej pozytywnie nacechowanych psich symboli, jakie na ogół występują w marzeniach sennych. Sen o białym psie może być zapowiedzią nowej, interesującej znajomości, nowej propozycji zawodowej albo nawet.... wygranej na loterii! Ale... jak to zazwyczaj bywa z interpretacją snów, diabeł tkwi w szczegółach! Dlatego też należy zachować czujność, gdy śni się nam biały, lecz agresywny pies, ponieważ taki sen może zwiastować jawną napaść ze strony bliskiej nam osoby (źródło 4 ).

Sennik pies brązowy

Brązowy pies we śnie może przedstawiać bliską nam osobę, taką jak przyjaciel, czy też partner (źródło 5). Brązowy kolor to też barwa ziemi, więc może on symbolizować radość i zapowiadać korzystne okoliczności życiowe. Brązowy pies we śnie reprezentuje szczęście i spełnienie. Gdy śniący się nam brązowy pies jest przyjazny i głaskamy go, wówczas jest to szczególnie pozytywny znak. Sen taki może oznaczać, że znajdujesz się (lub niebawem znajdziesz się) w radosnym i spokojnym związku.

Pies - Co może oznaczać taki sen?
Sen o psie nie zawsze zwiastuje coś dobrego

Jeśli we śnie pojawia się pies koloru brązowego i biegający po polu, sen taki może być odzwierciedleniem wewnętrznego stanu emocjonalnego osoby śniącej pod względem sytuacji rodzinnej. Jeśli śpiący brązowy pies pojawia się w naszych snach, to jest to wskazówka, iż w niebawem może się z nami skontaktować przyjaciel z przeszłości.

Sennik pies gryzący

Gdy pies gryzie we śnie, takie marzenie senne może być - według sennika - zapowiedzią agresji, jakiej osoba śniąca może niebawem doznać. Nie chodzi tutaj o agresję fizyczną, lecz o silnie raniącą agresję werbalną. Gdy we śnie pies gryzie dziecko śniącego, jest to zazwyczaj dość niepokojący znak: któryś z członków najbliższej rodziny może paść ofiarą paskudnego oszustwa, którego skutków nie będzie już można w żaden sposób odwrócić.

Jeśli we śnie pies gryzie nasz w rękę, jest to ostrzeżenie, aby pohamować się z wydatkami, natomiast sen, w którym pies gryzie nas w rękę aż do krwi, to przestroga przed zaakceptowaniem rzekomo korzystnej propozycji wspólnych interesów z jednym ze znajomych, gdyż w całej sprawie jest duży podstęp (źródło 6).

Sennik pies - Co znaczy sen chory pies we śnie?

Jeśli we śnie pojawia się chory pies, może to być oznaką pogarszającego się stanu zdrowia bliskiej nam osoby. Widziany we śnie chory pies zwiastuje chorobę kogoś z grona naszych przyjaciół, czy też członka naszej rodziny. Jeśli na dodatek chory pies we śnie wyje, może to oznaczać, że śniącemu również grozi ta choroba.

Sen o chorym psie może równie dobrze oznaczać, że niektóre działania osoby śniącej mogą się negatywnie odbić na członkach rodziny, w szczególności na dzieciach. Gdy przyśni Ci się pies chory i brudny, zachować czujność, gdyż prawdopodobnie wkrótce wydarzy się coś, czego szczególnie się obawiasz (źródło 7)!

Wedle niektórych źródeł, sen o chorym psie może zwiastować kłopoty. Analizując znaczenie snu, w którym wiodącym motywem jest pies chory, należy zwrócić uwagę na charakter choroby zwierzaka. Przykładowo, jeśli w naszych snach pojawia się ranny pies, należy przypomnieć sobie, w którym miejscu ciała psa widoczna była rana i jak bardzo była rozległa i głęboka. W przypadku rany znajdującej się w okolicy pyska lub głowy, można przypuszczać, że problem, który wkrótce się pojawi na jawie, dotyczyć będzie spraw ważnych i bliskich osobie śniącej. Mniej niepokojącym sygnałem jest przykładowo zraniona łapa, zwłaszcza tylna, oznaczająca sprawy mniej ważne. Pojawienie się chorego psa we śnie nie powinno wzbudzać naszego niepokoju, ponieważ sny tego typu powinniśmy traktować przede wszystkim jako informację lub ostrzeżenia (źródło 8).

Sennik duży pies

Pojawiający się we śnie duży pies świadczy o nadchodzącym sukcesie w relacjach międzyludzkich (źródło 9). Zgodnie z sennikiem, duży pies w Twoim śnie może również oznaczać, że w pobliżu Ciebie jest osoba, której bardzo na Tobie zależy. Sen o dużym psie ma jednak więcej możliwych interpretacji. Ponieważ pies jest na ogół symbolem lojalności, jeśli przyśni Ci się pies o dużych rozmiarach ciała, to najprawdopodobniej niebawem poznasz ludzi, mających poglądy bardzo podobne do Twoich, którzy na długie lata pozostaną Twoimi przyjaciółmi.

Jak sennik interpretuje sen o psie?
Sennik pies - Sen, w którym pojawia się pies, może mieć bardzo wiele różnych znaczeń

Znaczenie snu mały pies

Powiada się, że śnienie o małym psie może symbolizować umniejszanie społecznej pozycji śniącego. Może to dotyczyć zarówno jego życia zawodowego, jak i relacji międzyludzkich. Jedna z możliwych interpretacji snu o małym psie mówi o pożądaniu docenienia i pochwał ze strony najbliższych, przy jednoczesnym skrywaniu żalu ze względu na brak akceptacji.

Sennik wściekły pies

Wściekły pies we śnie może symbolizować nieuzasadnione obawy osoby śniącej. Mogą być one efektem niskiej samooceny. Jedynie wiara we własne możliwości może stanowić klucz do rozwiązania obecnych problemów. Znaczenie snu o wściekłym psie zależne jest jednak od dalszego kontekstu tego motywu sennego. Tak więc, sennik wyróżnia w tym przypadku następujące scenariusze oraz przedstawia ich znaczenie (źródło 10 ):

  • uciekać przed wściekłym psem: lekceważ oszczerstwa;
  • widzieć wściekłego psa: Twoje poczucie własnej wartości jest niestabilne;
  • zabić wściekłego psa: dopniesz swego.

Czasami sen o wściekłym psie oznacza, że śniącego czeka kryzys w przyjaźni.

Sennik warczący pies

Agresywnie nastawiony pies we śnie, szczególnie wówczas, gdy na dodatek zwierzę warczy, to pewien rodzaj ostrzeżenia. Podobnie jak w życiu realnym, agresywny, wyjący lub warczący pies symbolizuje pomówienia, warczący pies we śnie może zwiastować zagrożenie. Zgodnie z interpretacją sennika, sen o warczącym psie, jest oznaką życiowych niepowodzeń i zmartwień, zwiastunem trudnych do pokonania okoliczności. Warczący pies we śnie może również oznaczać, że osoba śniąca znajduje się w zastoju, który może dotyczyć zarówno relacji międzyludzkich, jak i kwestii finansowych. Konieczne może okazać się niezwłoczne podjęcie słusznej decyzji, która umożliwi osobie śniącej wyjście z trudnej życiowej sytuacji.

Przyśnił Ci się pies? Sprawdź, coi to może oznaczać!
Sennik pies - Przyśnił Ci się pies? Sprawdź, coi to może oznaczać!

Znaczenie snu wyjący pies

Czy kiedykolwiek słyszałeś wycie psa w swoich snach? Niezależnie od tego, czy jesteś wielbicielem futrzanych przyjaciół, czy też nie przepadasz za nimi, wyjący pies to symbol senny często interpretowany jako omen, lub ostrzeżenie.

Sny z wyjącym psem często przywołują uczucie strachu lub niepewności. Jednak, ich znaczenie nie zawsze jest takie oczywiste. W zależności od konkretnego snu, może być on interpretowany na wiele sposobów. Na przykład, wyjący pies może być znakiem intuicji i czujności. Może to być równie dobrze znak, aby zachować czujność i świadomość swojego otoczenia, jak również wskazówka, aby rozpoznać wszelkie potencjalne niebezpieczeństwo, które może się pojawić w życiu śniącego. Znaczenie snu o wyciu psa zależy również od kontekstu tego, co nam się śniło - istotne są np. rasa psa we śnie, czy też miejsce i czas, w którym słychać było wycie - wszystko to może wpłynąć na interpretację snu. Na przykład, jeśli słyszałeś wilka wyjącego we śnie, może to być postrzegane jako ostrzeżenie, aby trzymać się z dala od negatywnych wpływów lub sytuacji, w których możesz zostać zraniony emocjonalnie lub fizycznie. I odwrotnie, jeśli słyszałeś swojego zaufanego zwierzaka szczekającego lub skomlącego w swoich snach - może to sygnalizować samotność lub emocjonalne odizolowanie się od innymi osób.

Sennik psia kupa - Co oznacza sen o psiej kupie?

Wychodząc nieco poza kontekst niniejszego artykułu, którego głównym tematem jest znaczeni snu pies, wyjaśniamy co może oznaczać sen, w którym pojawia się kupa psa. Wbrew pozorom, jeśli śni nam się psia kupa, jest to niezwykle pozytywne przesłanie, jakie wysyła nam podświadomość! W gruncie rzeczy, kupa we śnie zawsze jest dobrym symbolem, nawet jeśli nie jest to kupa psa.

Znaczenie snu pies jest na ogół dobre, ale niestety nie zawsze!
Znaczenie snu pies jest na ogół dobre, ale niestety nie zawsze!

Sennik podpowiada, że pojawiająca się we śnie kupa psa to bardzo dobry znak. Psia kupa symbolizuje bowiem szczęście i pomyślność. Zatem, jeśli taka kupa się nam przyśni, oznacza to, iż możemy spodziewać się pomocy lub świetnej propozycji od drugiej osoby (źródło 11).

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!