98-letnia kobieta wypija nawet 22 piwa dziennie i jest okazem zdrowia!

Powszechnie dobrze wiadomo, jak bardzo niekorzystnie alkohol może wpływać na nasze zdrowie, szczególnie jeśli sięgamy po niego regularnie i w ilościach przekraczających normy
Powszechnie dobrze wiadomo, jak bardzo niekorzystnie alkohol może wpływać na nasze zdrowie, szczególnie jeśli sięgamy po niego regularnie i w ilościach przekraczających normy, które uważane są przez lekarzy za bezpieczne. Co do niezdrowych skutków picia wysokoprocentowych trunków nie ma żadnych wątpliwości. Jednak, to czy piwo zalicza się do tego typu trunków jest kwestią raczej sporną.

Czy piwo jest zdrowe?
Czy piwo, zawierające do 5% alkoholu, również może szkodzić zdrowiu? Zdania na ten temat są nieco podzielone, nawet wśród ekspertów, a to głównie dlatego, że picie piwa z rozsądkiem i z umiarem, nie powinno prowadzić do wysokiego stężenia alkoholu we krwi i do niebezpiecznych konsekwencji zdrowotnych takiego stanu.
PodsumowaniePowszechnie dobrze wiadomo, że w niektórych okolicznościach alkohol może poważnie szkodzić zdrowiu. Kwestią nieco sporną jest to, czy również piwo, pite z umiarem i rozsądkiem, może być dla naszego zdrowia szkodliwe.

98-letnia Robertine wypija codziennie jakieś 15 piw, a nieraz nawet 22!

98-letnia Robertine Houbrechts jest od lat bardzo dobrze znana mieszkańcom belgijskiego regionu Mechelen, nie tylko ze swojego zamiłowania do dobrego towarzystwa, ale także ze swojej słabości do piwa.

Robertine (3)
Co zadziwiające, w tak podeszłym wieku kobieta nie tylko jest okazem zdrowia i nie ma potrzeby zażywania jakichkolwiek medykamentów, ale na dodatek, pobija wszelkie rekordy jeśli chodzi o ilość konsumowanego alkoholu! Zdaniem świadków, Robertine jest w stanie wypić do 22 piw dziennie (źródło 1)!

Robertine (2)
Każdego wieczoru starsza Pani udaje się do pobliskiego lokalu, prowadzonego przez nijaką Fanny Waegemans, a tam pija swoje ulubione piwo praktycznie bez zahamowań. Zdaniem właścicielki lokalu starsza pani wypija co wieczór średnio 15 piw, ale jej rekord to jakieś 22 piwa, przy czym babcia niezwykle dobrze toleruje taką ilość alkoholu. Z okazji swoich 97 urodzin Robertine Houbrechts dostała w prezencie 20 litrową beczkę piwa od belgijskiego producenta AB Inbev. Zdaniem właścicielki lokalu do którego uczęszcza Robertine:
"Każdej nocy, około godziny ósmej, zastaniesz ją tutaj. W ciągu ostatnich czterech lat Robertine tylko dwa razy nie była widziana w lokalu. Dociera do nas samodzielnie na swoim wózku inwalidzkim lub z pomocą syna Felixa. Kiedyś bałam się najgorszego, ale dwa dni później znów siedziała na ławce przy swoim ulubionym stoliku obok okna, oczywiście popijając swoje ulubione piwko. Czasami się upija, ale dzieje się to dopiero późnym wieczorem. Wówczas wystarczy krótka rozmowa telefoniczna z synem, a ten pojawia się natychmiast na miejscu w razie zaistnienia takiej potrzeby."
Spożywanie alkoholu, szczególnie w takich ilościach i w tak podeszłym wieku, z pewnością stanowi duże zagrożenie, ale najwyraźniej nie jest tak w przypadku Robertine, która pomimo swoich 98 lat bardzo dobrze toleruje piwo:
"Czuję się doskonale. Lekarz oświadczył, że mogę nadal przychodzić do baru i pić. Stwierdził, że alkohol nie może mi już zaszkodzić. Prawdą jest, że piję piwo od dawna i nadal żyję... To musi być skuteczny lek, bo nie przyjmuję jakichkolwiek farmaceutyków.”
Podsumowanie98-letnia Robertine Houbrechts od lat codziennie pija bardzo duże ilości piwa, a jest prawdziwym okazem zdrowia i nie musi zażywać jakichkolwiek leków!
Bibliografia:1 – HLN – Robertine viert met favoriet medicijn: Jupiler.
Dziękujemy za zainteresowanie publikowanymi przez nas artykułami! Aby być na bieżąco z codziennymi aktualizacjami, zapraszamy Cię do śledzenia naszej strony w serwisie Facebook, naszego profilu na Pintereście oraz na Twitterze! Możesz również dołączyć do naszej całkiem nowej społeczności na Telegramie.