Zaszczepił się JEDENAŚCIE RAZY przeciwko SARS-COV-2 i planował przyjąć 2 kolejne dawki!

Pewien 84-latek postanowił przyjąć przesadną ilość szczepionek przeciwko koronawirusom! Cóż takiego skłoniło staruszka do zaszczepienia się kilkanaście razy i jak się on teraz czuje? Dlaczego poszukuje go policja? Co na to lekarze?

Szczepionki przeciwko SARS-CoV-2 wywołały różnorodne reakcje społeczne. W sumie nie wiadomo czemu tak się stało. Naukowcy robili co tylko było w ich mocy, aby w jak najszybszym tempie opracować skuteczną szczepionkę i tak właśnie się stało. Trzeba było działać szybko i pod dużą presją, więc procedury wyglądały nieco inaczej niż w przypadku innych szczepionek, ale na szczęście preparaty okazały się bezpieczne i skuteczne. Wiemy już, że obecne szczepionki przeciwko SARS-CoV-2 mogą znacznie ograniczać ryzyko ciężkiego przebiegu choroby, jak również hospitalizacji.

W rzeczywistości, szczepionki chroniące nas przed różnego rodzaju patogenami stosowane są masowo od lat i uratowały wiele istnień! Strach pomyśleć co by się teraz działo, gdyby szczepionka przeciwko poliowirusom nie została jeszcze opracowana i wprowadzona do standardowej profilaktyki zdrowotnej!

Różne reakcje społeczne

Fakt faktem, technologia mRNA jest względnie nowa, ale to nie oznacza, że jest czego się bać! W sumie tego rodzaju szczepionki były już testowane od lat, a pandemia znacznie przyśpieszyła tempo tego procesu.

Brahamdev Mandal
84-letni Brahamdev Mandal, który przyjął 11 dawek wakcyny przeciwko SARS-CoV-2

Podczas gdy jedni z niewiadomych przyczyn są sceptycznie nastawieni do szczepień przeciwko koronawirusom, to znajdą się też tacy, którzy chcą przyjąć jak największą ilość dawek preparatu! Do tej grupy osób należy Brahamdev Mandal. Ten 84-letni mieszkaniec indyjskiego miasta Bihar postanowił przyjąć przesadną ilość szczepionek! Cóż takiego skłoniło staruszka do zaszczepienia się kilkanaście razy?

Staruszek przyjął 11 dawek wakcyny!

W dużej części świata schematy szczepień są nieustannie aktualizowane, ze względu na wysoki poziom zakaźności wariantów Delta i Omicron. W wielu krajach wprowadzono dawki przypominające. Jednak Brahamdev Mandal, pobił wszelkie możliwe rekordy przyjmując 11 dawek szczepionki (źródło 1).

84-letni Brahamdev Mandal oznajmił, iż po pierwszych dawkach szczepionki przeciwko Covidowi zaczął „czuć się silniejszy”. Jego zdaniem, ustąpił nawet przewlekły ból kolana, który od dawna nie dawał mu spokoju. Jego niekontrolowana potrzeba zaszczepienia się okazała się być tak silna, że zdolnemu seniorowi udało się przyjąć aż dwie iniekcje w ciągu zaledwie 30 minut!

Brahamdev Mandal został zaszczepiony przeciwko Covidowi jedenaście razy w ciągu nieco ponad 10 miesięcy i miał zamiar przyjąć 2 kolejne dawki! Amarendra Pratap Shahi, chirurg z Madhepur w notatce dla BBC oświadczył:

Znaleźliśmy już dowody na to, że Mandal otrzymał osiem nakłuć w czterech różnych miejscach

Władze dowiedziały się o dziwacznych poczynaniach 84-latka, dopiero wówczas, gdy 4 stycznia stawił się w punkcie szczepień, aby przyjąć zaplanowaną 12. dawkę. Mężczyzna został natychmiast skierowany do aresztu. Ponadto urzędnicy odkryli, że pan Brahamdev Mandal miał zamiar przyjąć jeszcze jedną, czyli 13. dawkę wakcyny!

Są eksperci, którzy byli zaskoczeni tą sprawą, zwłaszcza, że po otrzymaniu dwóch dawek szczepionek przeciwko koronawirusowi wiele osób przyznaje, że odczuwało jakąś reakcję lub dyskomfort cielesny. Są jednak tacy, którzy nie rozumieją, dlaczego ten starzec nie miał skutków ubocznych.

W rozmowie z Arab News dr Ashim Gupta z Madhepur wypowiedział się następująco:

Mężczyzna ma szczęście, że nie ma żadnych skutków ubocznych. Zapalenie płuc, problemy z nerkami i sercem to tylko niektóre z możliwych powikłań. Chcę zbadać Mandala!

Dodatkowo dr Lahariya wyjaśnił, że po pierwszej i drugiej dawce mogą wystąpić reakcje niepożądane, a kolejne szczepienia powinny być nieszkodliwe, ponieważ przeciwciała są już w organizmie:

Zazwyczaj po pierwszej i drugiej dawce wystąpią typowe działania niepożądane: gorączka, ból głowy, zmęczenie i bóle ciała. Wtedy wielokrotne dawki tych szczepionek powinny być dość nieszkodliwe, ponieważ przeciwciała już się utworzyły, a szczepionki składają się z nieszkodliwych składników.

Dlaczego Mandal przyjął aż 11 dawek szczepionki przeciwko koronawirusom SARS-CoV-2?

Przyjmowanie zalecanych przez lekarzy szczepień jest bardzo istotne dla naszego zdrowia, ale co sprawiło, że 84-latek naszprycował się aż taką ilością wakcyny? Czy jest coś, o czym nie wiemy? Zdaniem 84-latka, bohatera tego osobliwego szczepiennego rajdu, przyjęte dawki miały wyeliminować bóle stawów, na które senior cierpiał od ponad 8 lat. Zniknął dyskomfort i ból w ciele, a na dodatek staruszek zaczął się poruszać bez pomocy laski. Czy to może być prawdą? Tego niestety nie wiemy, ale z dużym prawdopodobieństwem przyczyna takiego efektu tkwi w samej głowie Brahamdeva Mandala.

Mężczyzna odpowie karnie za swoją głupotę

Pasjonat szczepionek ujawnił, że w ostatnich miesiącach stawiał się w rozmaitych punktach szczepień, gdzie rejestrował się korzystając z dokumentów tożsamości innych osób. Przyjmował szczepionki w miejscach oddalonych od siebie nawet do 100 kilometrów.

Mandal ma zostać postawiony przed indyjskim wymiarem sprawiedliwości za wielokrotne podszywanie się pod inne osoby w celu przyjęcia jak największej ilości szczepionek. Do tego, zgodnie ze skargą złożoną przez Podstawową Opiekę Zdrowotną (POZ) w Puraini - dochodzi składanie fałszywych informacji pracownikom służby zdrowia.

Aby uniknąć konsekwencji karnych, po wykryciu jego przekrętu, Mandal ukrył się i wyłączył swój telefon by uniemożliwić władzom namierzenie go. Dodatkowo, mężczyzna zagroził popełnieniem samobójstwa, jeśli zarzuty przeciwko niemu się utrzymają.

Aby aresztować Mandala, indyjska policja zmuszona została do przeprowadzania zaplanowanych akcji nalotowych. W ubiegłą niedzielę władze udały się do domu 84-latka w Bihara, ale niestety nalot nie przyniósł spodziewanych rezultatów.

Bibliografia:

1 - Daily Mail - Indian man who illegally received ELEVEN doses of Covid vaccine goes on the run and says he will KILL HIMSELF if police prosecute him.