Domowy syrop oczyszczający tętnice - Zawiera tylko 3 składniki!

Odkładające się w tętnicach złogi tłuszczowe z czasem prowadzą do miażdżycy, która może skutkować przedwczesną śmiercią i stanowi najczęstszą przyczynę zgonów obok nowotworów. W jaki sposób zadbać o czystość tętnic, tak aby, ewentualnie znajdujące się w nich zanieczyszczenia nie zagrażały naszemu zdrowiu i życiu? Oprócz farmakoterapii, warto spróbować naturalnych kuracji zaczerpniętych z medycyny ludowej. Istnieją różne naturalne i nieinwazyjne - mniej lub bardziej skuteczne - metody usuwania złogów tłuszczowych z żył i tętnic

Jeśli prowadzimy dość niezdrowy tryb życia, mało się ruszamy, jemy dużo słodkich i tłustych potraw, istnieje spora szansa na to, że nawet w dość krótkim czasie w naszych żyłach zaczną się odkładać złogi. Jak się bowiem okazuje, złe nawyki żywieniowe, niewystarczająca ilość ruchu, a także nałogi, takie jak palenie papierosów, znacznie zwiększają ryzyko chorób układu krążenia, m.in. miażdżycy i nadciśnienia, głównie właśnie dlatego, że powodują zwężanie i przytykanie się naczyń krwionośnych.

Syrop - Oczyszczanie tętnic

Odkładające się w tętnicach złogi tłuszczowe z czasem prowadzą do miażdżycy, która może skutkować przedwczesną śmiercią i stanowi najczęstszą przyczynę zgonów obok nowotworów.

Tętnice ulegają zanieczyszczeniu i zwężeniu w efekcie niewłaściwej diety i infekcji. Zgodnie z zasadami medycyny naturalnej, odpowiedni sposób odżywiania się pomoże uchronić tętnice przed gromadzeniem się w nich złogów tłuszczowych. Czyste tętnice to podstawa prawidłowej pracy całego układu krążeniowego. Złogi w naczyniach krwionośnych mogą prowadzić do bardzo groźnych, a nawet nagłych incydentów sercowo-naczyniowych.

W jaki sposób zadbać o czystość tętnic, tak aby, ewentualnie znajdujące się w nich zanieczyszczenia nie zagrażały naszemu zdrowiu i życiu? Oprócz farmakoterapii, warto spróbować naturalnych kuracji zaczerpniętych z medycyny ludowej. Istnieją różne naturalne i nieinwazyjne - mniej lub bardziej skuteczne - metody usuwania złogów tłuszczowych z żył i tętnic. Do najbardziej powszechnych z nich należą domowe mikstury, zawierające odpowiednie ilości specyficznych składników.

Domowej roboty mikstura udrażniająca tętnice

Mikstura, którą własnoręcznie sporządzisz bez większych trudności i wysiłku, może wspomagać zapobieganie miażdżycy, regulować ciśnienie tętnicze, a przy okazji ułatwiać trawienie. By przygotować syrop usuwający złogi z naczyń krwionośnych i regulujący ciśnienie krwi, wystarczy kilka łatwo dostępnych i niedrogich składników. Co takiego będzie potrzebne? Oto składniki naturalnej, prozdrowotnej mikstury:

  • 3 łyżeczki sody oczyszczonej;
  • 2 pęczki świeżej natki pietruszki;
  • 5-6 cytryn;
  • 3 litry wody.

Powyższe składniki wybrano nie bez konkretnego powodu. Natka pietruszki jest bogatym źródłem witaminy K i kwasu foliowego. Witamina K wspomaga pracę serca, a kwas foliowy obniża poziom homocysteiny we krwi. Homocysteina jest związkiem chemicznym z grupy aminokwasów. Powszechnie wiadomo, że może ona zwiększać ryzyko zawału serca, miażdżycy i udaru mózgu.

Cytryna to drugi istotny składnik naszej mikstury. Z analizy chilijskich naukowców wynika, że znajdujące się w niej witaminy C i E optymalnie wpływają na układ krążeniowy. Naukowcy dowiedli również, że cytryna obniża ciśnienie krwi. Regularne spożywanie cytryn poprawia elastyczność naczyń krwionośnych, co wiąże się z niższym ryzykiem chorób zagrażających.

Cytryny dokładnie płuczemy pod bieżącą wodą i w całości wrzucamy do garnka z roztworem sody (1 łyżeczka na około 0.5 litra wody). Ta procedura umożliwia nam usunięcie zanieczyszczeń (brud, pestycydy) ze skórek cytryn. Po godzinie wylewamy brudną wodę z garnka, płuczemy go wraz z zawartością i nalewamy 3 litry świeżej wody, wsypując do niej 1 łyżeczkę sody oczyszczonej. Następnie do garnka wrzucamy posiekaną natkę pietruszki i tym razem pokrojone w plastry cytryny. Gotujemy całość przez jakieś 2 godziny na małym ogniu. Zostawiamy na godzinę. Ponownie gotujemy przez 3 godziny, również na małym ogniu. W ten sposób powinniśmy uzyskać jakieś 1,5 litra syropu.

Przecedzony syrop pijemy na czczo przez 20 dni po 1-2 łyżek stołowych każdego ranka. Efekty zdrowotne powinny stać się zauważalne już po 20 dniach kuracji. Samopoczucie będzie o wiele lepsze, a wznowiona energia też da o sobie znać.