Masaż twarzy wałkiem jadeitowym – Naturalny sposób na piękną i gładką skórę

Jadeit to minerał charakteryzujący się pięknym, ciemnozielonym odcieniem, którego właściwości od bardzo dawna wykorzystywane są w kosmetyce i medycynie naturalnej. Jego wszechstronne działanie sprawia, że może być pomocny w walce z wieloma dolegliwościami zdrowotnymi. Masowanie twarzy wałkiem wykonanym z jadeitu znacznie ułatwia utrzymanie pięknej i gładkiej skóry.

Jadeit to minerał charakteryzujący się pięknym, ciemnozielonym odcieniem, którego właściwości od bardzo dawna wykorzystywane są w kosmetyce i medycynie naturalnej. Jego wszechstronne działanie sprawia, że może być pomocny w walce z wieloma dolegliwościami zdrowotnymi.

Masowanie twarzy wałkiem wykonanym z jadeitu znacznie ułatwia utrzymanie pięknej i gładkiej skóry. Jadeit posiada jednak kilka dodatkowych zastosowań. Masaż ciała wałkiem jadeitowym może przynosić bardzo pozytywne efekty. Należą do nich lepsze samopoczucie i więcej energii do pokonywania codziennych życiowych trudności.

Stosowanie wałka jadeitowego do masażu całego ciała wywodzi się z Chin. Praktyka ta znana jest tam od ponad tysiąca lat. W medycynie naturalnej jadeit kojarzony jest z nieśmiertelnością, długowiecznością i czystością. W dawnych czasach minerał ten znajdował zastosowanie w różnego rodzaju amuletach.

Wałek jadeitowy do masażu twarzy

Obecnie, właściwości jadeitowego wałka wykorzystywane są głównie w kosmetyce. Okazuje się jednak, że masaż tym niezwykłym narzędziem sprzyja redukcji stresu i może ułatwiać rozluźnianie mięśni całego ciała. Wałek jadeitowy może okazać się pomocny w naszym codziennym dążeniu do poprawy samopoczucia i wyglądu w domowych warunkach.

Wałek jadeitowy - Właściwości i zastosowanie

Jadeit cechuje się pozytywnym wpływem nie tylko na wygląd skóry, ale także na ogólny stan naszego zdrowia. W szczególności, masaż wałkiem jadeitowym:

  • redukuje cienie pod oczami;
  • pobudza krążenie krwi, dzięki czemu odżywiona skóra odzyskuje swoją pierwotną jędrność;
  • wspomaga relaksację mięśni i całego ciała;
  • łagodzi oznaki zmęczenia;
  • zmniejsza opuchliznę twarzy;
  • wyrównuje koloryt skóry;
  • wspomaga wygładzanie zmarszczek;
  • obkurcza naczynia krwionośne;
  • działa kojąco na nasz stan emocjonalny.

Oprócz samej twarzy, wałkiem jadeitowym warto regularnie masować całe ciało. Korzystając z olejków, których składniki odżywcze dzięki wałkowi dobrze wnikną w głąb skóry, można dodatkowo poprawić efekty wykonywanego zabiegu.

Wałek jadeitowy należy przechowywać w lodówce, gdyż schłodzony minerał najskuteczniej ukoi skórę.

Masaż twarzy wałkiem jadeitowym – Instrukcja krok po kroku

Wałek jadeitowy służy do samodzielnej pielęgnacji twarzy i całego ciała. Posługiwanie się nim jest dziecinnie proste, a masaż możemy przeprowadzić w domowym zaciszu. Co jednak bardzo istotne, aby masaż wałkiem jadeitowym przynosił oczekiwane efekty, powinniśmy zwrócić uwagę na wykonywanie go w odpowiedni sposób.

Klasyczny wałek jadeitowy wyposażony jest w dwie głowice – mniejszą stosujemy do masażu ust, powiek i nosa, natomiast większą głowicą masujemy czoło, policzki, podbródek, szyję i pozostałe części ciała.

Poranne masowanie twarzy wałkiem jadeitowym pomoże przygotować ją do makijażu, natomiast wieczorny masaż tych okolic to doskonały sposób na ich relaksację. Jak należy przeprowadzać masaż twarzy? Oto instrukcja – krok po kroku:

Czoło

Masaż czoła rozpoczynamy od obszaru znajdującego się między brwiami. Wałek przesuwamy zdecydowanym ruchem w górę, aż do linii włosów. Od środka, przenosimy się stopniowo w lewą stronę, a następnie ogarniamy prawą stronę czoła. Każdy obszar czoła masujemy kilkakrotnie, pionowymi ruchami, od dołu do góry.

Okolice oczu

Do masażu okolic oczu przeznaczamy mniejszą głowicę wałka. Ruch, który powtarzamy kilkakrotnie, rozpoczynamy od powieki, a kończymy pod okiem. Powtarzamy kilkakrotnie, masując najpierw okolice lewego oka.

Policzki

Masując policzki, wałek przemieszczamy począwszy od kości policzkowych, a skończywszy tuż nad uchem.

Nos

Wałek przemieszczamy pomiędzy brwiami i przesuwamy go w dół, aż do czubka nosa. Powtarzamy wielokrotnie.

Usta

Usta masujemy dookoła, począwszy od obszaru nad górną wargą, poruszając wałek w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

Podbródek

Aby przeprowadzić masaż podbródka, wałek jadeitowy przesuwamy od środka podbródka, do uszu, przemieszczając go wzdłuż linii szczęki. Jeśli mamy zamiar odchudzić podbródek, powinniśmy na masaż tej części twarzy przeznaczyć przynajmniej 10 minut.

Szyja

Masowanie szyi należy rozpocząć od jej środkowej części, lekko przesuwając wałek w dół - aż do obojczyków.

Masaż wałkiem jadeitowym – przeciwwskazania

Pomimo licznych korzyści zdrowotnych płynących z regularnie wykonywanych zabiegów masażu wałkiem jadeitowym, istnieją też pewne przeciwwskazania dotyczące tej praktyki. Masaż wałkiem jadeitowym nie jest przeznaczony dla osób zmagających się z cerą naczyniową, trądzikiem, bądź innymi problemami dermatologicznymi. Przeciwwskazaniem są również stany zapalne oraz infekcje skórne. Poza wymienionymi okolicznościami, masaż wałkiem jadeitowym jest w pełni bezpieczny i mogą go praktykować osoby w każdym wieku.

Gdzie kupić jadeitowy wałek?

Aby wałek do masażu przynosił opisane wyżej korzyści, musi być wykonany z prawdziwego jadeitu. To bardzo ważne! W przeciwnym przypadku, masowanie nim twarzy będzie zwyczajną stratą czasu i niczym więcej.

Wałek jadeitowy do masażu - Zestaw
Wałek jadeitowy do masażu - Zestaw dostępny w witrynie amazon.pl

Aby naszym czytelnikom ułatwić zadanie wyboru optymalnego narzędzia do masażu twarzy, przyjrzeliśmy się produktom dostępnym w kilku popularnych sklepach online i wybraliśmy przykładowe, najbardziej wiarygodne oferty. Naszym zdaniem, poniższe produkty idealnie spełnią swoje zadanie.

Proponowane wałki jadeitowe: amazon.pl

Wałek jadeitowy do masażu - Zestaw
Wałek jadeitowy do masażu twarzy

Proponowane wałki jadeitowe: allegro.pl

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!