Jakie są zalety cateringu dietetycznego? Fit dieta w pudełkach - Dlaczego wybieramy ją coraz częściej?

Początkowo stosowana w naszym kraju przez celebrytów, dieta pudełkowa stała się w szybkim tempie wyborem żywieniowym milionów Polaków. Przyczyniły się do tego nie tylko ogromna wygoda takiego rozwiązania, ale również oszczędność czasu i pieniędzy, a przede wszystkim korzyści zdrowotne i możliwość osiągnięcia wymarzonych celów.

Dieta pudełkowa to obecnie bardzo popularna usługa, która polega na dostarczaniu przez wyspecjalizowaną firmę cateringową, gotowych do spożycia posiłków. Torby z pożywieniem   dostarczane są transportem chłodniczym w określonym przedziale czasowym i pod ustalony adres – zarówno do domu, jak i do miejsca pracy, a nawet uczelni. Potrawy, znajdują się w osobnych pojemnikach, a każdy z nich odpowiada konkretnemu posiłkowi – śniadanie, obiad, kolacja, jakaś dodatkowa przekąska.

Każdy z nas ma nieco inne potrzeby żywieniowe – jesteśmy w różnym wieku, prowadzimy różny styl życia, a także nasze upodobania kulinarne bywają bardzo odmienne. W rzeczywistości, nie wszyscy chcą - lub mogą -  spędzać swój cenny czas w kuchni. W odpowiedzi na taką sytuację powstały wyspecjalizowane firmy cateringowe.

Odpowiednio dobrany catering dietetyczny powinien sprostać naszym wymaganiom żywieniowym, nie tylko z perspektywy smakowej, ale także zdrowotnej, poprawiając naszą kondycję fizyczną i mentalną.

Catering dietetyczny - Czy fit dieta pudełkowa jest zdrowa? Zalety cateringu dietetycznego

Gdy na polskim rynku usług gastronomicznych pojawiła się zdrowa dieta pudełkowa – tak zwana fit dieta w pudełkach, początkowo korzystali z niej przede wszystkim aktorzy i sportowcy wyczynowi, bo generalnie takie jedzenie było wówczas dość kosztowne. W dzisiejszych czasach catering dietetyczny cieszy się ogromną popularnością i jest o wiele bardziej korzystny cenowo niż dawniej.

Z jakich powodów catering dietetyczny stał się wyborem milionów Polaków? Korzyści takiego rozwiązania jest bardzo wiele. Przede wszystkim chodzi o czas i wygodę, a także o odpowiednio skomponowane i zdrowe posiłki. Chcemy cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem, ale nie zawsze jesteśmy w stanie przygotować sobie dania, które umożliwią nam osiągnięcie tego celu.

Fit dieta w pudełkach – Zalety diety pudełkowej

Fit dieta w pudełkach jest powszechnie stosowana głównie przez osoby, które chcą schudnąć, poprawić kondycję fizyczną, lub nie dysponują czasem na przygotowywanie posiłków.

Jedną z ważniejszych zalet diety pudełkowej jest oszczędność czasu. Nie musisz go przeznaczać na wymyślanie potraw, uciążliwe robienie zakupów i gotowanie. Odbierasz torbę z posiłkami, które zostają dostarczone bezpośrednio pod Twoje drzwi. To nie tylko wygoda, ale także spora oszczędność czasu i sił, które możesz przeznaczyć na swoje priorytety – pracę, rozwijanie biznesu, pasji czy też życie towarzyskie.

Kolejną kwestią, być może najważniejszą, jest Twoje zdrowie. Pod tym względem, dobry catering dietetyczny zapewnia idealnie skomponowane posiłki, które dostarczają wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Korzystając z cateringu dietetycznego utrzymasz swoje ciało w idealnej kondycji. Posiłki to zazwyczaj 5 dań przygotowanych zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Ponadto fit dieta pudełkowa umożliwia dostosowanie ilości dziennych kalorii do indywidualnego zapotrzebowania klienta. Można wybrać dietę o takiej ilości kalorii, która nam najbardziej odpowiada, a wówczas nie będziemy musieli przeznaczać czasu na ich liczenie! Dieta pudełkowa to ogromne wsparcie w kontrolowaniu Twojego stylu żywienia. Fit catering to regularne odżywianie się, o określonych godzinach, a przede wszystkim zdrowie. Fit dieta pudełkowa to zazwyczaj dania niskokaloryczne, lekkostrawne, zdrowe, sporządzone z pełnowartościowych produktów.

Ogromną zaletą diety w pudełkach jest fakt, że możemy dostosować jadłospis do naszych potrzeb żywieniowych i preferencji kulinarnych. Zestawienie posiłków i poszczególne diety mogą się od siebie bardzo różnić, w zależności od oczekiwań klienta. Popularna i ceniona firma zajmująca się dostarczaniem zdrowego żywienia w pudełkach - bedietcatering.pl - posiada w swojej ofercie różne zestawy posiłków. Jednym z nich jest tak zwany Rodzinny BoxMenu zostało przygotowane przez dietetyków klinicznych, pod nadzorem doświadczonego szefa kuchni. Jadłospis powstał przy współpracy z Ewą Chodakowską

Decydując się na catering dietetyczny nie będziemy musieli zaprzątać sobie głowy tym, czy posiłki dostarczają nam niezbędnej dziennej dawki składników odżywczych i czy nie są zbyt kaloryczne. 

Kolejną istotną kwestią jest różnorodność posiłków. Dzięki temu, dieta prędko nam się nie znudzi, co zdarza się często gdy sami sporządzamy nasze potrawy.

Decydując się na dietę pudełkową, sporo oszczędzasz! Pomyśl tylko ile pieniędzy przeznaczasz na paliwo, które zużywasz dojeżdżając do sklepów, na gaz, który potrzebny Ci jest do gotowania, na prąd, wodę i naczynia, które są niezbędne do przygotowywania domowych posiłków. A ile wart jest Twój czas, który spędzasz w korkach i na zakupowych procedurach? Dodatkowo, catering dietetyczny sprawi, że przestaniemy marnować jedzenie, którego resztki często pozostają na talerzach, gdy sami gotujemy, a potem lądują w koszu na śmieci. W lodówce będzie znajdować się tylko taka ilość jedzenia, jaka jest nam potrzebna, przez co dodatkowo unikniemy niepotrzebnego wydawania pieniędzy.

W rzeczywistości, dieta pudełkowa może skutecznie przyczynić się do poprawy naszego zdrowia. Radykalnie zmieni nasze nawyki żywieniowe oraz dostarczy nam pełnowartościowych posiłków, przygotowywanych przez wykwalifikowanych kucharzy. Wiele dostępnych wariantów żywieniowych sprawia, że nawet osoby z nietolerancją na pewne składniki odżywcze mogą – a nawet powinny - korzystać z takiej usługi.

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza czy też postawionej przez lekarza diagnozy.
Dziękujemy za zainteresowanie publikowanymi przez nas artykułami! Aby być na bieżąco z codziennymi aktualizacjami, zapraszamy Cię do śledzenia naszej strony w serwisie Facebook, naszego profilu na Pintereście oraz na Twitterze! Możesz również dołączyć do naszej całkiem nowej społeczności na Telegramie.