Donald Trump myśli o wywabianiu koronawirusa z organizmu wybielaczem!

Donald Trump, nawet po kilku latach prezydentury, wciąż zaskakuje – nie tylko Amerykanów, ale cały świat! Najwidoczniej mocno przejęty niekontrolowanym rozwojem pandemii COVID-19, w trakcie swojej ostatniej konferencji prasowej, prezydent Trump sugerował zbadanie możliwości wprowadzenia środków zapobiegawczych i leczniczych nie tylko abstrakcyjnych, ale wręcz zagrażających ludzkiemu życiu!

Donald Trump i jego pomysły na leczenie COVID-19


W efekcie publicznego ujawnienia pomysłów prezydenta USA, w mediach społecznościowych aż zawrzało od apeli o powstrzymanie się od picia wybielacza i wstrzykiwania sobie do żył preparatów do dezynfekcji! No cóż! Amerykanie bezgranicznie ufają swojemu prezydentowi, wobec czego mogliby być zdolni nawet do tak ekstremalnych działań, o jakich Trump wspominał podczas konferencji!

Prezydent USA Donald Trump z powodu swoich kontrowersyjnych wypowiedzi naraził się na mocną krytykę nie tylko ze strony doświadczonych lekarzy, ale również osób z podstawową wiedzą z zakresu zdrowia. Polityk podczas konferencji prasowej rzucał pomysłami, które wprowadzone w życie mogłyby przynieść tragiczne skutki!

Podczas transmitowanej w telewizji i internecie konferencji prasowej dotyczącej ochrony przed koronawirusem i COVID-19, Donald Trump zaproponował m.in., by zbadać możliwość leczenia pacjentów poprzez zastrzyki z płynu do dezynfekcji. Wpadł również na pomysł naświetlania pacjentów z COVID-19 promieniami UV, czemu jeszcze w trakcie konferencji mocno sprzeciwił się obecny na briefingu medyk (źródło 1).

Na wszelki wypadek - aby zapobiec najgorszemu - po przemówieniu prezydenta podkreślono również, że wirusa SARS-CoV-2 nie powinno się wywabiać z organizmu przy pomocy... wybielacza, ani innych środków czyszczących!

Bibliografia:

1 - Wprost - Trump chce leczyć koronawirusa wybielaczem. Internauci po jego wypowiedziach leczą się memami.
Kategorie