Wylewasz wodę z kiszonych ogórków? Od dzisiaj zaczniesz ją pić!

Pomimo, iż wypijanie wody po kiszonych ogórkach może wydawać się nieco ekscentrycznym pomysłem, to okazuje się, że taki napój zawiera wiele cennych składników odżywczych, a jego picie może mieć pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Popularna blogerka przeprowadziła dość zaskakujący eksperyment i przez cały tydzień wypijała sok z kiszonych ogórków.

Pomimo, iż wypijanie wody po kiszonych ogórkach może wydawać się nieco ekscentrycznym pomysłem, to okazuje się, że taki napój zawiera wiele cennych składników odżywczych, a jego picie może mieć pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Popularna blogerka przeprowadziła dość zaskakujący eksperyment i przez cały tydzień wypijała sok z kiszonych ogórków.

Wodę z kiszonych ogórków przeważnie wylewamy. Okazuje się jednak, że taka woda posiada wiele cennych właściwości prozdrowotnych i być może naprawdę warto ją pijać. W jej składzie nie znajdziemy tłuszczu, ani cukru – chyba, że takie składniki dodano do specyficznego produktu. Ten napój okazuje się być świetnym wyborem, zarówno dla sportowców, jak i dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy. Regularne picie soku z kiszonych ogórków może wspomagać odchudzanie. Woda z kiszonych ogórków jest skarbnicą antyoksydantów, które - jak dobrze wiadomo - zwalczając wolne rodniki opóźniają procesy degeneracyjne zachodzące w organizmie i chronią nas przed rozmaitymi chorobami.

Picie wody z kiszonek - Czy to dobry pomysł?

Sok z kiszonych ogórków to napój fermentowany, a więc zawiera dobroczynne kultury bakterii. Poprawia skład mikrobioty jelitowej i wspomaga funkcjonowanie układu pokarmowego.

Ze względu na jej kompozycję, woda z kiszonych ogórków pomaga w przypadku przykrego zapachu oddechu. Napój ten jest bogaty w minerały, takie jak sód, przez co może pełnić rolę napoju izotonicznego dla sportowców. Świetnie nawadnia po wysiłku fizycznym, a przy okazji dostarcza cennych witamin. W przeciwieństwie do popularnych izotoników, nie zawiera syntetycznych dodatków. Picie wody po ogórkach może zapobiegać występowaniu skurczów mięśni po treningach.

Czy można pić wodę z kiszonek?

Wodę z kiszonych ogórków można spożywać na wiele nieco odmiennych sposobów. Nasza bohaterka wybrała najprostszy z nich. Codziennie, przez 7 dni, wypijała kieliszek tego płynu (źródło 1). Choć dziewczyna uwielbia kiszone ogórki, to przed rozpoczęciem eksperymentu miała sporo obaw. Pierwszy kieliszek soku z kiszonych ogórków był najtrudniejszych wyzwaniem w całej tej próbie. Blogerka przez 10 minut wahała się z podjęciem ostatecznej decyzji. Wbrew obawom, po wypiciu okazało się, że smak napoju nie należał do najgorszych. W sumie był całkiem przyzwoity!

Już następnego dnia blogerka zauważyła pierwsze pozytywne efekty picia wody z kiszonych ogórków. Dokuczające jej skurcze miesiączkowe całkowicie ustały. Niestety nie ma niepodważalnych dowodów na to, że to akurat efekt tego napoju, ale warto wziąć pod uwagę taką możliwość.

W kolejnych dniach kobieta była mile zaskoczona. Pomimo intensywnych ćwiczeń fizycznych nie pojawiły się u niej dokuczliwe skurcze mięśni. Blogerka przypisuje zasługę piciu soku z kiszonek.

Piątego dnia kieliszek napoju okazał się być dla niej normalnym elementem dnia, a początkowe obawy całkowicie ustąpiły.

Pod koniec eksperymentu blogerka oznajmiła, że sok z kiszonych ogórków pomógł jej pozbyć się nieświeżego oddechu i dokuczliwych skurczów mięśni. Picie wody ze słoika z kwaszonymi ogórkami okazało się być łatwą do przeprowadzenia i skuteczną kuracją. Jedyną uciążliwością była konieczność noszenia ze sobą szklanego słoika.

Kobieta mile wspomina tydzień z wodą po kiszonce i oznajmiła, że popularne izotoniki zastąpi tym naturalnym napojem. Z czystym sercem poleciłaby wodę po kiszonych ogórkach znajomym, bo zauważyła, że jej picie przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Nie dostrzegła przy tym jakichkolwiek przykrych skutków ubocznych. Teraz jest absolutnie przekonana co do skuteczności testowanej na własnym organizmie terapii kiszonkowej. Zamierza regularnie sięgać po sok z ogórków, aby zapobiegać skurczom mięśni po treningach, które tak bardzo jej dokuczały.

Bibliografia:

1 - Little Things - I Drank A Shot Of Pickle Juice Every Single Day. At The End Of 7 Days, Here’s How I Felt.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!