Jaki sklep z rękawicami bokserskimi wybrać?

Zakup rękawic bokserskich to wcale nie taka łatwa sprawa. Istnieje kilka ważnych cech, które charakteryzują dobrą rękawicę. Przed ich wyborem, należy dobrze przyjrzeć się kilku aspektom. Ważny jest mianowicie materiał, rozmiar, ich przeznaczenie, a także dodatkowe technologie wspomagające np. wentylację, czy stabilizację. Rękawice bokserskie dla dorosłych nie różnią się szczególnie rozmiarem wewnętrznym, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić je z dostawą do domu.

Zakup rękawic bokserskich to wcale nie taka łatwa sprawa. Istnieje kilka ważnych cech, które charakteryzują dobrą rękawicę. Przed ich wyborem, należy dobrze przyjrzeć się kilku aspektom. Ważny jest mianowicie materiał, rozmiar, ich przeznaczenie, a także dodatkowe technologie wspomagające np. wentylację, czy stabilizację. Rękawice bokserskie dla dorosłych nie różnią się szczególnie rozmiarem wewnętrznym, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić je z dostawą do domu. Zakupy online w dzisiejszych czasach są ekspresowe i bardzo wygodne. Warto zajrzeć w ofertę sklepów internetowych ze sprzętem sportowym - na przykład Golden Gloves. Marka ta posiada przyrządy do treningów sztuki walki, akcesoria i ochraniacze naprawdę wysokiej jakości, wykonane z wytrzymałych materiałów – skóry bydlęcej w przypadku rękawic, czy worków, bądź nylonu w na przykład torbach treningowych.

Rękawice bokserskie

Jakie cechy charakteryzują dobre rękawice?

Dobra rękawica bokserska powinna zapewniać dobry komfort, stabilizację i bezpieczeństwo. W przypadku kiedy treningi sztuk walki są codziennością, atrybuty używane w trakcie ćwiczeń powinny wykonane być z naprawdę trwałych materiałów. Takim materiałem jest na przykład skóra bydlęca – jest bardzo wytrzymała, elastyczna i długo zachowuje swoją świetność. Sklep online Golden Gloves oferuje sprzęt przydatny bokserom wykonany właśnie z tego typu tkaniny. Rozmiar rękawicy bokserskiej również ma ogromne znaczenie. Wyrażany w uncjach odnosi się do wagi wypełnienia warstwy uderzeniowej rękawicy. Na ogół rękawice 10-14oz używane są do treningów na przyrządach takich jak worek bokserski, a te 14oz i wyżej wykorzystywane są podczas sparingów. Wentylacja to kolejny aspekt, na który naprawdę warto zwrócić uwagę. Rękawice posiadające materiały sprzyjające cyrkulacji powietrza zapobiegną ich wilgotnieniu i powstawania przykrego zapachu wewnątrz ochraniacza – co bez wątpienia zwiększa komfort treningu.

Z jakiego materiału rękawice wybrać?

Producenci oferują rękawice bokserskie, które wykonane są zazwyczaj ze skóry naturalnej, bądź ekologicznej. Wybór odpowiedniego materiału zależy głównie od tego, jak często używane będą dane przyrządy. Profesjonalni pięściarze decydują się najczęściej na rękawice wykonane ze skóry naturalnej – bawolej, bydlęcej, bądź koziej. Ta ostatnia jest najbardziej prestiżowa, używana przez najbardziej typowych producentów, ponieważ charakteryzuje ją niezwykła trwałość. Przybliżoną wytrzymałość posiada skóra bydlęca, z której wykonane są rękawice bokserskie Golden Gloves. Radzi sobie świetnie z wilgocią i nieprzyjemnym zapachem, jest bardzo elastyczna, a także wyjątkowo odporna na uszkodzenia. Doskonale się rozciąga i zachowuje estetyczny wygląd, bez wątpienia więc przyrządy wykonane z tego materiału posłużą przez długie lata. Skóra bawola jest nieco delikatniejsza od bydlęcej, jednakże posiada podobny zestaw cech. Jedyną wadą tego materiału, jest nieestetyczny wygląd spowodowany śladami po włosach na fakturze skóry. Z tego powodu jest tańsza i mniej ceniona. Jedyną tkaniną syntetyczną, która jest w stanie dorównać skórze naturalnej jest mikrofibra. Jej nowoczesna technologia złożona z mikrowłókien jest bardzo wytrzymała i wydajna. Inne skóry ekologiczne, takie jak poliuretan, czy polichlorek winylu są podatne na uszkodzenia i nieprzepuszczające powietrza. Jednakże dzięki temu są również tanie i doskonale nadadzą się dla osób, które treningi na workach bokserskich przeprowadzają rekreacyjnie.