Jak zażywać suplementy diety?

Dane statystyczne pokazują jednoznacznie, iż z roku na rok, systematycznie zwiększa się grono osób, które decydują się na wprowadzenie do swojego stałego jadłospisu rozmaitych preparatów działających jako suplementy. Ponadto, udowodnione jest, iż w szczególności my Polacy postanawiamy stosować ogrom różnorakich produktów uzupełniających naszą codzienną dietę.

Dane statystyczne pokazują jednoznacznie, iż z roku na rok, systematycznie zwiększa się grono osób, które decydują się na wprowadzenie do swojego stałego jadłospisu rozmaitych preparatów działających jako suplementy. Ponadto, udowodnione jest, iż w szczególności my Polacy postanawiamy stosować ogrom różnorakich produktów uzupełniających naszą codzienną dietę. Powody? Być może skłania nas do tego taki a nie inny klimat, który wiąże się z załamaniami pogodowymi między poszczególnymi sezonami, a co za tym idzie ciągle spowalniana praca systemu immunologicznego. Nie wyklucza się także, że rodacy po prostu wierzą, że te „magiczne” kapsułki pełne często niewiadomego pochodzenia substancji ich uzdrowią, a przynajmniej wyraźnie poprawią ich kondycję. Nie ma się co jednak łudzić, nawet najlepszej klasy preparaty zawsze stanowią dodatek do zbilansowanego menu – tak jest zresztą napisane jest przez producentów rekomendowanych specyfików. By jednak mieć pewność, że nie faszerujemy organizmu byle czym oraz że nie kupujemy, kolokwialnie mówiąc- kota w worku, a sprawdzony i dający skuteczność preparat, warto dokładnie wybierać miejsca zaopatrywania się. Przykładem wiarygodnego źródła okazuje się m.in. sklep witaminyswanson.pl, w którym wszystkie przedstawione w ofercie produkty są atestowane i certyfikowane.

Jak zażywać suplementy diety?

Jak szukać?

Na pytanie „jak szukać”, z pewnością nie da się udzielić wprost jednoznacznej odpowiedzi, ale bezwzględnie możemy podpowiedzieć, że nie wolno dać skusić się na tanie, proste chwyty marketingowe. Żaden suplement nie może pełnić funkcji lekarstwa i trzeba mieć tego świadomość. Na rynku suplementów aż roi się od nadmiaru tego typu specyfików, niemniej jednak nim na którekolwiek, nawet te najbardziej polecane i cieszące się dużym zainteresowaniem ze strony klientów postanowimy się zdecydować, koniecznie przeczytajmy informacje widniejące na etykiecie. Jeżeli takowej nie ma, nie traćmy czasu na zaprzątanie sobie głowy niesprawdzonym wyrobem. Producenci wiarygodnych i efektywnie działających środków suplementowych zawsze i wszędzie dodają ulotki z wiadomościami szczegółowo prezentującymi jaka jest zawartość oraz działanie i ewentualne skutki uboczne danego specyfiku. Wybierajmy zatem wyłącznie te suplementy, które produkowane są przez firmy, do jakich mamy pełne zaufanie.

Kompleksowo a pojedynczo

Specjaliści badający rynek suplementów w naszym kraju podkreślają jeszcze jeden często popełniany błąd Polaków. A mianowicie, poza tym, że nasi rodacy zdecydowanie przesadzają z ilością zażywanych specyfików oraz kupują dość wątpliwe jakością a tym bardziej działaniem wyroby, dodatkowo nie mają często świadomości, iż fundują swemu organizmowi podwójne dawki danego składnika. Tak jest chociażby wówczas, gdy nie czytając składu i nie studiując dokładnie ulotki zawartej w opakowaniu produktu, zażywa się przykładowo pojedynczą kapsułkę z czystą zawartością magnezu i równocześnie sięga po kompleks witamin i minerałów, w którym wyżej wspomniany magnez również występuje. Co istotne, warto podkreślić, iż producenci zarówno preparatu magnezowego, jak i zestawu suplementów uwzględniają zawsze w swoich produktach zalecaną dzienna dawkę określonego składnika. Suma summarum wychodzi więc na to, że zamiast optymalnej ilości danej substancji, dostarczamy ją podwójnie. Niestety, nie ma co liczyć na to, że zadziała ze zdwojoną mocą.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!