Zdrowie, odżywianie, porady zdrowotne, informacje o produktachNiemcy już wiedzą do kiedy potrwa pandemia!

Obecnie na COVID-19 zachorowało już ponad 1 mln 300 tys. osób na całym świecie. Dotychczas w Niemczech potwierdzono ponad 95 tysięcy przypadków zachorowań. Z powodu pandemii zmarło tam ponad 1,4 tysięcy ludzi.

Koronawirus - Niemcy już wiedzą do kiedy potrwa pandemia!


Niemiecka kanclerz Angela Merkel powiedziała wczoraj, że ograniczenia w swobodnym przepływie i zamykanie firm, które mają miejsce w Niemczech od 22 marca, będą obowiązywać co najmniej do 19 kwietnia i że jest zbyt wcześnie, aby mówić o złagodzeniu blokady.

Kanclerz oznajmiła, że walka z obecną pandemią to największe jak dotąd wyzwanie, z jakim musi się zmierzyć Unia Europejska. Agencja prasowa Reuters informuje również o zapiskach, które umieszczone zostały w niemieckim dokumencie rządowym, odnośnie podejmowanych kroków w związku z zagrożeniem epidemiologicznym.

Zdaniem niemieckiej kanclerz, rozprzestrzeniający się w szalonym tempie koronawirus SARS-CoV-2 jest największym jak dotąd wyzwaniem, przed którym stanęła cała UE, a państwa członkowskie powinny ściśle ze sobą współpracować i wykazać większą solidarność, aby można było wydostać się z ogromnego dołka kryzysu gospodarczego, jaki powstał w skutek globalnej pandemii.

Angela Merkel powiedziała:

Moim zdaniem Unia Europejska stoi przed największym testem od momentu powstania. Chodzi o pokazanie, że jesteśmy gotowi bronić naszej Europy, aby ją wzmocnić


Dziennikarzom z agencji prasowej Reuters udało się dotrzeć do oficjalnego rządowego dokumentu, który ujawnia planowane procedury stopniowego powrotu do normalności w Niemczech. Zdaniem dziennikarzy, z informacji widniejących w aktach wynika, że Niemcy są przekonani, iż pandemia będzie trwała do 2021 roku. Zaplanowanych procedur jest kilka. Dla przykładu, wiadomo, że mają być stopniowo otwierane sklepy i szkoły w wybranych regionach z ciągłym zachowaniem restrykcyjnych zasad dotyczących społecznego dystansowania się.
Dziennikarze dotarli również do rządowych danych, z których wynika, że w najbliższych miesiącach miałoby być wciąż zabronione organizowanie masowych, a także prywatnych imprez. W dokumencie, na który powołuje się Reuters, rzekomo widnieje również zapis dotyczący nowego obowiązku noszenia masek ochronnych (źródło 1):

[Gdy tylko] będzie dostępna wystarczająca liczba masek ochronnych, należy je nosić w pociągach i autobusach, a także w fabrykach i budynkach użyteczności publicznej.


Bibliografia:

1 Reuters - Coronavirus pandemic is historical test for EU, Merkel says.