Płetwonurkowie natknęli się na istoty humanoidalne - Trzech nurków tego nie przeżyło!

Otoczone stromymi górami i gęstymi lasami, a więc ciężko dostępne, powstałe około 25-34 milionów lat temu, jezioro Bajkał jest największym zbiornikiem wody słodkiej na Ziemi. W głębokim niemalże na półtora kilometra jeziorze mieści się około dwadzieścia procent całości zasobów słodkiej wody naszej planety. Zamieszkuje je niesamowita ilość gatunków flory i fauny, w tym liczne gatunki ryb, których jak dotąd nie spotkano nigdzie indziej.

Otoczone stromymi górami i gęstymi lasami, a więc ciężko dostępne, powstałe około 25-34 milionów lat temu, jezioro Bajkał jest największym zbiornikiem wody słodkiej na Ziemi. W głębokim niemalże na półtora kilometra jeziorze mieści się około dwadzieścia procent całości zasobów słodkiej wody naszej planety. Zamieszkuje je niesamowita ilość gatunków flory i fauny, w tym liczne gatunki ryb, których jak dotąd nie spotkano nigdzie indziej. Spora odległość od cywilizacji, trudności z dostępem, lodowata i głęboka woda, sprawiły, że sporej części obecnych tam gatunków nie udało się jak dotąd zbadać!

Jezioro Bajkał - Istoty humanoidalne

Powiada się, że rosyjskie jezioro Bajkał – położone na Syberii w pobliżu granicy z Mongolią – zamieszkuje kolosalna bestia, ale istnieją również inne doniesienia, które sugerują, że ten obszerny zbiornik wodny może stanowić bazę nieznanych naszej nauce istot humanoidalnych.

Jezioro Bajkał - Te lodowate głębiny skrywają wiele tajemnic
Jezioro Bajkał - Te lodowate głębiny skrywają wiele tajemnic

Pomimo, iż ze względu na swoje proporcje, jezioro Bajkał może stanowić idealną kryjówkę dla ogromnej istoty, o której niejednokrotnie donoszono i która prawdopodobnie przepada za słodką wodą, to liczne fakty wskazują na to, że w niezbadanych głębinach może kryć się coś jeszcze bardziej nietypowego. Przyjrzyjmy się teraz udokumentowanym zdarzeniom, które mogą wskazywać na taką właśnie możliwość.

1977 – Potężny blask w głębinach jeziora

W 1977 roku, w czasach rządów Leonida Breżniewa, dwóch badaczy głębin – V. Aleksandrow i G. Seliverstov – zanurzyło się na głębokość 1200 metrów w wodach jeziora Bajkał. W pewnym momencie naukowcy wyłączyli reflektory urządzenia w którym się znajdowali, aby przyjrzeć się poziomowi przenikania światła słonecznego do głębin. W trakcie badań, zupełnie znienacka zostali oślepieni przez niezwykle silny blask. Aleksandrow opowiada:

To było tak, jakby nasz sprzęt został oświetlony z góry i z boku przez dwa silne reflektory. Zaledwie minutę później nieznane reflektory zgasły i znaleźliśmy się w całkowitej ciemności

1982 – Płetwonurkowe zostają wyrzuceni z głębin jeziora z ogromną siłą

Zdaniem Vladimira Azhazha, słynnego ufologa i byłego oficera marynarki sowieckiej, odtajnione akta wydane przez rząd rosyjski ujawniają, że w 1982 r. siedmiu nurków wojskowych miało bliskie spotkanie z dziwnymi istotami humanoidalnymi w głębinach Bajkału. Podwodne istoty – z daleka podobne do ludzi – miały kaski na głowach i żadnego innego widocznego sprzętu podtrzymującego życie - jak np. butle z tlenem.

Historyk Aleksiej Tivanenko wypowiada się na temat tajemniczego zdarzenia
Historyk Aleksiej Tivanenko wypowiada się na temat tajemniczego zdarzenia

Jak opowiada historyk Aleksiej Tivanenko opowiada:

Na głębokości 50 metrów płetwonurkowie spotkali istoty bardzo podobne do ludzi, lecz wysokie około trzech metrów, ubrane w obcisłe srebrzyste skafandry. Nie miały żadnych urządzeń podtrzymujących życie pod wodą, a jedynie kaski na głowach. Nurkowie otrzymali rozkaz schwytania humanoidalnych istot, ale gdy tylko postanowili to zrobić, zostali wyrzuceni z głębin z ogromną siłą, lądując na brzegu z ciężkimi objawami dekompresji - spowodowanej zbyt gwałtownym wynurzeniem. Do dyspozycji mieli dwa urządzenia dekompresyjne, ale niestety jedno z nich było uszkodzone. Wszystkich siedmiu nurków nie dało się umieścić w jednej kapsule dekompresyjnej, więc skorzystały z niego jedynie cztery osoby. Pozostali nurkowie zmarli na plaży.

1982 – Płetwonurkowe wyrzuceni z głębin jeziora - Dokument przygotowany przez Discovery Channel

Tajemnicze istoty z jeziora Bałkaj

Z relacji świadków wynika, że tak wyglądały tajemnicze istoty spotkane pod powierzchnią jeziora Bajkał
Z relacji świadków wynika, że tak wyglądały tajemnicze istoty spotkane pod powierzchnią jeziora Bajkał

1990 – Latający spodek z załogą ląduje nad jeziorem

Niecodzienne wydarzenie, które zostało nagłośnione przez kanał NTV, miało miejsce 16 maja 1990 r. we wsi Kudara-Somon, w powiecie kyachtińskim, około 300 km od Ułan-Ude, stolicy Republiki Buriacji. Jedna z mieszkanek – Olga Fedorova – wspomina:

Nagle wszystko zmieniło kolor na żółty. Moja córka wróciła ze szkoły do ​​domu. Spojrzałem – jej twarz była żółta

Wasilij Timofiejew, który zauważył latający spodek nad Bajkałem, opowiada:

Jego średnica wynosiła około 30 metrów, świecił jasno, ale nie zauważyłem metalu, ani czegoś podobnego

Inna mieszkanka, Margarita Tsybikova, dodaje:

Z tego pojazdu wyszli ludzie w błyszczących, lśniących kostiumach
Lądowanie tajemniczego obiektu nad jeziorem Bajkał - Marina Zimireva wskazuje miejsce lądowania tajemniczego obiektu
Lądowanie tajemniczego obiektu nad jeziorem Bajkał - Marina Zimireva wskazuje miejsce lądowania tajemniczego obiektu

Olga Federova wyjaśnia:

Z tego, co pamiętam, były to trzy osoby w lśniących żółtych skafandrach. Wygląda na to, że byli to ludzie, tak…

Marina Zimireva, kolejny świadek zdarzenia, relacjonuje:

To był jakiś krąg, można powiedzieć, że był jak dysk. […] okna były widoczne. Osobiście stwierdziłam, że są ludźmi. Mieli ludzki wygląd [..] Ich chód był taki sam jak nasz. Nieco niżej znajdowały się trzy osoby w pomarańczowych skafandrach [..]

Zgodnie z relacją świadków, gdy „obcy” zobaczyli obserwujących ich ludzi, wrócili do spodka i odlecieli.

2009 – Kule światła nad wodą

Przewodniczący Związku Fotografów Buriacji, Siergiej Konechnykh opowiada o tajemniczym wydarzeniu z 9 lipca 2009 roku:

Mój syn i ja wyszliśmy na balkon, aby podziwiać zachód słońca. Nagle pojawiły się te dwa świecące punkty i zawisły nad wodą
Zdjęcia przedstawiające kule światła nad jeziorem Bajkał
Zdjęcia przedstawiające kule światła nad jeziorem Bajkał

Zdjęcia z tego incydentu są wyraźne. Pokazują dwie poświaty na nocnym niebie, z żółtym rdzeniem z pomarańczowo-czerwonym obramowaniem. Zdaniem fotografa, tajemnicze obiekty pojawiły się i zniknęły gdzieś nad powierzchnią Bajkału.

Anna Vinogradova przypomniała sobie inny, równie dziwny widok na wodzie w tym samym okresie:

[… ] nocą widzieliśmy pomarańczowo-czerwone rozbłyski, jakby ogromny pożar
Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!