Włóż czosnek do sedesu zanim pójdziesz spać. Rano zaniemówisz z wrażenia!

Choć są osoby, które nie znoszą ani smaku, ani zapachu czosnku, to większość z nas uwielbia potrawy z jego dodatkiem. Ale, czy znacie takie osoby, które co wieczór wrzucają czosnek do muszli klozetowej? Zapewne nie! Jednak, być może pomysł ten wcale nie jest tak głupi, jak by się mogło wydawać! Czy wiesz, że całkowitą dezynfekcję muszli klozetowej można osiągnąć za pomocą…. jednego ząbka czosnku? Nie wierzysz? Koniecznie przeczytaj dalej, a następnie przetestuj tę metodę!

Choć są osoby, które nie znoszą ani smaku, ani zapachu czosnku, to większość z nas uwielbia potrawy z jego dodatkiem. Ale, czy znacie takie osoby, które co wieczór wrzucają czosnek do muszli klozetowej? Zapewne nie! Jednak, być może pomysł ten wcale nie jest tak głupi, jak by się mogło wydawać!

Sprzątanie domu jest czynnością, którą rzadko zalicza się do najprzyjemniejszych przygód, jednak powinno się do niej podchodzić z regularnością, w przeciwnym wypadku grożą nam nie tylko domowy nieład, ale także utrata zdrowia.

Czosnek do dezynfekcji toalety

Do domowych zakątków, które podczas sprzątania wymagają szczególnych starań z naszej strony, należy toaleta. Dlaczego? Ponieważ stanowi ona jedno z największych skupisk groźnych dla zdrowia patogenów. Jak się jednak okazuje, zadbanie o higienę w domowej toalecie nie musi należeć do czynności, których wolelibyśmy uniknąć. W tym artykule zapoznasz się z ciekawą sztuczką, która sprawi, że twoja toaleta będzie odkażona jak nigdy dotąd, a przy okazji unikniesz styczności z drażniącą drogi oddechowe domową chemią. Sztuczka o której mowa jest banalnie prosta, a pomimo swojej prostoty, przynosi niesamowite efekty. Aby je osiągnąć, wystarczy włożyć jeden ząbek czosnku do… muszli klozetowej!

Czosnek w muszli klozetowej? Ale po co?

Porządna dezynfekcja łazienki to podstawa domowych porządków i właśnie z tego powodu większość osób korzysta z niebezpiecznej dla zdrowia chemii domowej. Ale czy to jest naprawdę niezbędne? Jak się okazuje, zamiast podrażniających naszą skórę, oczy i drogi oddechowe środków czystości, można sięgnąć po zupełnie nieszkodliwą, a zarazem podobnie skuteczną alternatywę. Nie każdy z nas bowiem wie, że stosowanie domowej chemii można w większości przypadków zastąpić produktami całkiem naturalnymi i nieszkodliwymi dla naszego zdrowia.

Czy wiesz, że całkowitą dezynfekcję muszli klozetowej można osiągnąć za pomocą…. jednego ząbka czosnku? Nie wierzysz? Koniecznie przeczytaj dalej, a następnie przetestuj tę metodę!

Czosnek może czyścić i dezynfekować

Czosnek jest powszechnie znany ze swoich zastosowań kulinarnych, a także w dużej mierze z faktu, iż posiada właściwości bakteriobójcze i przeciwwirusowe. Nie każdy jednak wie, że można go stosować w codziennych domowych czynnościach związanych ze sprzątaniem.

Czosnek zawiera allicynę, która wykazuje silne właściwości bakteriobójcze, a jego przeciwwirusowe działanie jest natomiast związane z pochodną allicyny – ajoenem. Z czosnku można zatem śmiało korzystać do dezynfekcji toalety.

To ewidentne, że toaleta może być czyszczona za pomocą środków chemicznych, ale jeśli chcesz ograniczyć ich stosowanie, aby oczyścić sedes i zatrzymać namnażanie się w nim groźnych dla zdrowia patogenów, pozbawiony skórki ząbek czosnku umieść w muszki klozetowej, najlepiej na noc, gdy toaleta jest najrzadziej używana, a następnie rano spuść wodę. Tą prostą procedurę wykonuj przynajmniej 2 razy w tygodniu.

Dezynfekcja muszli klozetowej to jeszcze nie koniec zastosowań oczyszczających czosnku. Jak się bowiem okazuje, oprócz samego odkażania, czosnek może nam ułatwić usuwanie wszelkich żółtych zabarwień w sedesie. Aby sedes odzyskał swoją pierwotną biel, zagotuj 2 i pół szklanki wody z trzema obranymi ząbkami czosnku, umieść w garnku torebkę herbaty i odstaw do zaparzenia. Gdy czosnkowa herbata zrobi się letnia, wlej ją do muszli klozetowej przed pójściem spać. Rano spłucz toaletę.

Ta ostatnia procedura może być również stosowana w przypadku braku żółtych plam, zarówno w celu dezynfekcji toalety (jako alternatywa dla ząbku czosnku), jak i po to, aby zapobiegać powstawaniu nieestetycznych zabarwień.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!