Od CocaColi serce boli! Po spożyciu Coli zwiększa się ryzyko zawału serca!

Na podstawie wyników badań zaprezentowanych na konferencji American Heart Association, można jednoznacznie stwierdzić, że napoje słodzone cukrem są powiązane z ponad 180 000 rocznych zgonów związanych z otyłością na całym świecie

Na podstawie wyników badań zaprezentowanych na konferencji American Heart Association, można jednoznacznie stwierdzić, że napoje słodzone cukrem są powiązane z ponad 180 000 rocznych zgonów związanych z otyłością na całym świecie (źródło 1) ! Autor badań Gitanjali Singh, pracownik naukowy w Harvard School of Public Health, wypowiada się na ten temat następująco:

"Oznacza to, że około jeden na 100 zgonów w efekcie chorób związanych z otyłością jest spowodowany piciem słodkich napojów!"
Cola a serce

Polacy uwielbiają słodzone napoje gazowane. O ich szkodliwości dla zdrowia wspominaliśmy już wiele razy. Wszyscy zapewne już dobrze wiedzą o ogromnych ilościach rafinowanego cukru lub innego rodzaju substancji słodzących, które są dodawane do trunków takich jak „Cola” - wszyscy oczywiście wiemy o jaki konkretny napój chodzi. Rosnąca popularność słodzonych trunków wskazuje na to, że mało kto przejmuje się własnym zdrowiem! A szkoda, bo przeważnie bywa tak, że wartość zdrowia doceniamy dopiero wówczas, gdy nieodwracalnie je tracimy lub zapadamy na uciążliwą, ciężko uleczalną chorobę! Dopiero wówczas wspominamy jak to wspaniale było być zdrowym!

Podsumowanie Popularne napoje gazowane stanowią poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Napoje słodzone cukrem są powiązane z ponad 180 000 rocznych zgonów związanych z otyłością na całym świecie!

Cola to otyłość, cukrzyca i chore serce!

Cola to bardzo popularny napój w Polsce! Niemalże każdy klient supermarketów obowiązkowo wrzuca ją do swojego wózka z zakupami. W dwulitrowej butelce przykładowej popularnej „Coli” znajduje się około 70 kostek białego cukru! W puszce mieści się go około 10 łyżek, czyli mniej więcej 16 kostek standardowej wielkości! To naprawdę ogromna ilość cukru! Czy wiesz o tym, że picie słodzonych napojów gazowanych powoduje niebezpieczne skoki stężenia glukozy w Twoim organizmie? Długoterminowo narażasz się na insulinooporność, cukrzycę, choroby układu krążeniowego i wiele innych poważnych problemów ze zdrowiem!

Cola to trucizna!

Trwające 12 lat badanie przeprowadzone na 42 tysiącach mężczyzn w średnim wieku wykazało, że wypijanie około 400ml słodzonych napojów dziennie wystarczyło, aby zwiększyć ryzyko niewydolności serca o 23 procent (źródło 2) ! Badania obejmowały popularne napoje gazowane z dodatkiem cukru lub sztucznych słodzików, które nie zawierały naturalnego soku owocowego. Jeśli regularnie sięgasz po słodzone napoje, takie jak Cola, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że z czasem rozwiną się u Ciebie nadwaga i otyłość, a także cukrzyca. To wszystko bardzo obciąży Twoje serce, które z czasem może zacząć poważnie chorować. Wówczas Twoje życie będzie poważnie zagrożone zawałem lub udarem mózgu! Szybkie wchłanianie do organizmu tak ogromnej ilości cukru, jaka zawarta jest przykłądowo w Coli, szczególnie w kombinacji z zawartą w napoju kofeiną, może mieć również natychmiastowe, bardzo drastyczne konsekwencje. W efekcie gwałtownych skoków stężenia cukru w organizmie, mogą wystąpić niespodziewane incydenty sercowo naczyniowe z zawałem serca łącznie! Czy naprawdę warto codziennie ryzykować własnym zdrowiem i życiem, czekając, aż stanie się coś bardzo niedobrego?

Podsumowanie Popularne napoje gazowane, takie jak Cola, to istne bomby cukrowe. Ich regularne picie prowadzi do otyłości, cukrzycy i choroby serca! Niekiedy nie trzeba długo czekać na drastyczne konsekwencje, gdyż ryzyko zawału serca zwiększa się na jakiś czas już kilkadziesiąt minut po wypiciu takich trunków!

Cola niczym heroina!

Dr. Niraj Naik dokładnie przestudiował i opisał drastyczny wpływ Coli na ludzki organizm! Zdaniem brytyjskiego farmaceuty, ekstremalnie intensywna słodycz Coca-Coli powinna wywoływać wymioty zaraz spożyciu. Jednak kwas fosforowy w napoju celowo matuje słodycz, pozwalając nam zatrzymać napój w żołądku (źródło 3)!

Cola uzależnia!

W ciągu 20 minut od wypicia Coli, poziom cukru w organizmie drastycznie się podnosi, wyjaśnia Naik, powodując intensywny wyrzut insuliny, natomiast jednocześnie wątroba zamienia duże ilości cukru krążącego w naszym organizmie w niekorzystny dla serca tłuszcz. Po około 45 minutach zwiększ się produkcja dopaminy - neuroprzekaźnika, który pomaga kontrolować centra przyjemności i nagrody w mózgu. Sposób, w jaki Cola stymuluje te centra, jest porównywalny do wpływu jaki na nasz organizm może mieć heroina, w związku z czym od Coli bardzo szybko się uzależniamy!

Podsumowanie Kompozycja chemiczna Coli i jej wpływ na ludzki mózg, sprawiają, że uzależniamy się od niej podobnie silnie jak od heroiny!

Śmiertelna maź

By jeszcze bardziej uświadomić naszych czytelników o fatalnych konsekwencjach regularnego picia popularnych napojów gazowanych, tym razem postanowiliśmy zaprezentować efekty niecodziennego eksperymentu, przeprowadzonego przez pewnego mieszkańca miejscowości Skopje – Macedonia.

Cola - gotowanie (1)

Nagrał on krótki filmik, na którym wlewa „Cole” do garnka i zagotowuje ją. To, co zostaje po odparowaniu zawartej w napoju wody to ciemnobrązowa lepka maź, składająca się głównie z cukru, kofeiny i toksycznej chemii.

Cola - gotowanie (2)

Pamiętaj, że za każdym razem gdy wypijasz Cole lub podobnie słodzony napój, Twój organizm w szybkim tempie pozbywa się wody zawartej w trunku, wypłukując z ciała cenne składniki odżywcze, a ta obrzydliwa słodka maź osadza się w Twoim organizmie i przyczynia się do rujnacji Twojego zdrowia! Aby pozbyć się tej trucizny zamęczasz trzustkę i wątrobę, a na dodatek obciążasz serce gwałtownymi wahaniami poziomu glukozy we krwi! Czy nadal zamierzasz sięgać po Colę? Odradzamy Ci tego, a najbardziej upartym nie pozostaje nam nic innego jak życzyć smacznego i dużo zdrowia!

Bibliografia: 1 – CNN – Sugary drinks linked to 180,000 deaths worldwide; 2 – Mail Online – How even ONE can of Coke a day can increase the risk of heart failure by 20%; 3 – Medical News Today – How Coca-Cola affects your body when you drink it; 4 – jarek-kefir.org.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!