Magia luster w praktyce – Potężny rytuał magiczny, który może odmienić Twoje życie

Wielu z nas spędza sporo czasu przed lustrem, nie zastanawiając się nad tym, iż może ono służyć nie tylko do codziennego przeglądania się. Jak się bowiem okazuje, zwierciadła są stosowane od niepamiętnych czasów w różnych dziedzinach wiedzy, w tym, również w magii. Posługują się nimi nie tylko czarnoksiężnicy, ale także osoby praktykujące pozytywną magię, np. magię ochronną.

Wielu z nas spędza sporo czasu przed lustrem, nie zastanawiając się nad tym, iż może ono służyć nie tylko do codziennego przeglądania się. Jak się bowiem okazuje, zwierciadła są stosowane od niepamiętnych czasów w różnych dziedzinach wiedzy, w tym, również w magii. Posługują się nimi nie tylko czarnoksiężnicy, ale także osoby praktykujące pozytywną magię, np. magię ochronną.

Jeśli lustrem nauczymy się umiejętnie posługiwać, może ono okazać się bardzo skutecznym artefaktem magicznym. Zwierciadło odbija bowiem nie tylko to, co jest widoczne, ale także energię, której nasze oczy nie są w stanie dostrzec. Tą subtelną energię da się jednak wyczuć, co ułatwia uświadomienie sobie wielowymiarowości naszej istoty. Lustro może nam w tym pomóc, a między innymi dlatego, że posiada zdolność potęgowania wszystkiego, co się w nim odbija.

Maga luster - Rytuał z lustrem

Czy zauważyłeś, że lustro odwraca nasz wizerunek tylko w poziomie, podczas gdy pionowo zostaje on niezmieniony (źródło 1)? To jest jedna z wielu „tajemnic” luster, ale w tym artykule skupimy się na czymś zupełnie innym.

Opowiemy o nieskomplikowanym, ale bardzo skutecznym rytuale magicznym, który można wykonać za pomocą lustra.

Lustro może służyć nam ogromną pomocą, szczególnie wówczas, gdy dopadają nas negatywne siły, skumulowane w przestrzeni, bądź w konkretnej osobie, która przebywa w naszym otoczeniu. Mogą to być również celowo skierowane na nas energie – takie jak urok, czy klątwa - które przenikają do naszej sfery emocjonalnej, sprawiając, że czujemy się źle i tracimy chęć do życia. Lustro może okazać się pomocne także w przypadkach, gdy czujemy, że coś, lub ktoś, zwyczajnie zakłóca nasze codzienne działania, gdy na naszej życiowej drodze napotykamy przeszkody, wydające się nie do pokonania.

Dość często padamy ofiarami energii, które wysysają z nas siły witalne. Czujemy się wówczas udręczeni i niespokojni, tracimy nadzieje i wpadamy w ponury nastrój. Niektórzy opisują to tak, jakby widzieli przed sobą mur. Wydawać by się mogło, że wówczas dopada nas coraz to bardziej powszechna dziś choroba - depresja, ale często stan ten może być wynikiem uroku, klątwy, bądź utrzymywania bliskich relacji z tak zwanymi wampirami energetycznymi.

Magia luster - Lustra kryją w sobie wiele tajemnic
Magia luster - Lustra kryją w sobie wiele tajemnic

Dziś zatem opowiemy o tym, jak za pomocą lustra odzyskać pełnię życia, jednocząc ciało, serce i umysł, oczyszczone z wszelkich negatywności, które mogą zaburzać harmonię życia. Najlepszym sposobem na pozbycie się dręczących nas energii pochodzących z zewnątrz jest skupienie uwagi na całej naszej istocie, uświadomienie sobie jej w całej swej okazałości. Choć można ten stan osiągnąć również bez korzystania z lustra – istnieją na to inne sposoby - to niestety wymaga to większej wprawy. Korzystanie ze zwierciadła może nam sporo ułatwić.

Jak praktykować magię lustra aby odzyskać pełnię życia?

Aby rozpocząć rytuał, stańmy przed lustrem na tyle dużym, aby odbijało z niewielkiej odległości – maksymalnie do 1 metra - całe nasze ciało.

Uspokójmy umysł oddychając przeponowo (źródło 2), w sposób taki, aby obniżyć napięcie wewnętrzne i zwiększyć poziom koncentracji, która w kolejnym etapie będzie nam potrzebna. Kontynuując relaksujące oddychanie, skupmy się teraz na sobie, na swoim odbiciu w lustrze, ale także na tym, czego nie widać w nim bezpośrednio. Nie odrywając wzroku od lustrzanego odbicia, zacznijmy wizualizować swoją obecną sytuację życiową i to, co nas najbardziej dręczy, a po krótkiej chwili skoncentrujmy całą naszą uwagę na celu, który pragniemy osiągnąć. Pomyślmy o jednym celu. O tym, co w obecnej chwili jest dla nas najbardziej istotne. Kolejnymi problemami będziemy mogli zająć się wówczas, gdy osiągniemy nasz pierwszy cel.

Kontynuujemy wizualizację celu, oddychamy spokojnie, stojąc przed lustrem i wpatrując się w odbicie własnych oczu. Unosimy ręce na wysokość ramion z dłońmi skierowanymi w stronę zwierciadła. Trzymamy je blisko lustra, ale nie dotykamy jego powierzchni. Oddychając powoli, zagłębiamy się w odbiciu własnych oczu tak bardzo, jak to możliwe. Możemy odczuwać ciepło płynące z dłoni do lustra - wyraźny znak połączenia energetycznego z naszym JA na wszystkich poziomach naszej egzystencji. Teraz, gdy odczuwamy tą głęboką więź, możemy zacząć wzmacniać w myślach cel, który tak bardzo pragniemy osiągnąć. Przykładowo mogą to być afirmacje (źródło 3) dotyczące poczucia własnej wartości i bezpieczeństwa, jak również sukces w pracy, lub ochrona przed intencjami osoby, która życzy nam źle. Wyobrażamy sobie, że cel zostaje osiągnięty. Musimy to wyraźnie zobaczyć w myślach i poczuć na poziomie emocjonalnym. To, co myślimy i odczuwamy stojąc przed lustrem, zostaje przez nie odbite i wrzucone do nieograniczonej Świadomości Wszechświata z powieloną siłą!

Magia luster - Lustro to potężne narzędzie magiczne
Magia luster - Lustro to potężne narzędzie magiczne

Magię lustra można wykonywać praktycznie wszędzie tam, gdzie znajdziemy odpowiedniej wielkości zwierciadło. Wystarczy wejść do łazienki, do biura, restauracji lub baru, ale najlepszym rozwiązaniem – przynajmniej na początku naszych doświadczeń z lustrem - będzie przeprowadzanie rytuału tam, gdzie nikt nie może nam w tym przeszkodzić.

Opisany tutaj rytuał z lustrem można wykorzystać do poskładania własnego pofragmentowanego JA do kupy. Gdy w efekcie dramatycznych przeżyć nasze serce traci więź z intelektem, bądź nasz duch oddala się od materii, a także w wielu innych przypadkach fragmentacji naszej osoby, bądź typowej depersonalizacji, lustro może być pomocne w procesie jednolicenia, odnalezienia własnego JA. W wielu przypadkach możemy ten efekt osiągnąć za pomocą lustra, odrobiny wiedzy, praktyki i wytrwałości, bez potrzeby udawania się do psychoterapeuty.

Ważny jest też czas, jakim dysponujemy na naszą praktykę z lustrem. Nie wolno się podczas niej śpieszyć – bo nie zadziała. Na rytuał należy przeznaczyć odpowiednią ilość czasu, koniecznie z dużym zapasem.

Aby wzmocnić efekt rytuału z lustrem warto poświęcić dodatkowe chwile, na odpowiednie skupienie energii, którą mamy zamiar zamanifestować, aby wibrując z jej częstotliwością przekazać swoje intencje komórkom naszego ciała i całemu Wszechświatowi, potęgując je za pomocą magii lustra. Rytuał można powtarzać co jakiś czas, np. raz na tydzień, aż do momentu uzyskania wyznaczonego celu.

Jakie lustro wybrać

Choć magia luster to bardzo obszerna dziedzina wiedzy, do opisanego tutaj rytuału polecamy duże, owalne lustro, które możemy ustawić pionowo, pod najbardziej pasującym nam kątem, tak by nasze ciało odzwierciedlało się w nim całościowo. Pamiętajmy, że stare lustra są najpotężniejsze, jednak, mogą one kryć w sobie wiele zagrożeń. Jeśli mamy pewność co do danego lustra i ufamy mu, to stare, duże i owalne lustro będzie dla przedstawionej tutaj praktyki najlepszym wyborem.

Bibliografia:

1 - Science Alert - Why Do Mirrors Flip Things Horizontally But Not Vertically? Here's The Physics;

2 - Psychowiedza - Oddychanie przeponą – prosta droga do relaksu;

3 - Poradnik Zdrowie - Afirmacja: na czym polega i jak ją stosować? Przykłady afirmacji.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!