Ucięła sobie drzemkę, nagle poczuła w ustach fekalia. Trafiła do szpitala w ciężkim stanie!

Sypiasz ze swoim psem w jednym łóżku? Uważaj! Przykre doświadczenie pewnej Brytyjki może być dla Ciebie swego rodzaju przestrogą!

Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale Twój pies może Cię narażać na wiele chorób. Niektóre z nich są stosunkowo powszechne, podczas gdy inne są dość rzadkie. Mimo wszystko ważne jest, aby być świadomym zagrożenia, zwłaszcza jeśli rozważasz spanie z psem w jednym łóżku.

Czy powinno się sypiać z psem w jednym łóżku?
Czy spanie z psem to dobry pomysł?

Jeśli nie jesteś ostrożny, Twój pies może przenieść na ciebie kilka paskudnych chorób! Niektóre z najczęstszych to kaszel kenelowy i parwowirus. Istnieje jednak również wiele rzadszych chorób, które Twój pupil może Ci przekazać, takich jak nosówka, leptospiroza i giardioza.

W niniejszym artykule przyjrzymy się niektórym z najczęstszych chorób, które psy mogą przenosić na ludzi. Omówimy również, jak uniknąć zachorowania i co robić, jeśli już się zarazisz. Dodatkowo dowiesz się o paskudnym przeżyciu pewnej 51-letniej Brytyjki i o fatalnych konsekwencjach bliskiego kontaktu z psim kałem.

Czy powinieneś spać z psem w jednym łóżku?

Zwierzęta domowe zapewniają towarzystwo i bezwarunkową miłość. Zanim jednak pozwolisz swojemu psu wskoczyć z Tobą do łóżka, ważne jest, abyś był świadomy zagrożeń, jakie mogą się z tym wiązać. Psy mogą przenosić wiele chorób, w tym wściekliznę, bakterie, wirusy i paskudne pasożyty. Trzymając je z dala od swojego łóżka, możesz przyczynić się do ochrony siebie samego i swoich bliskich przed wszelkimi potencjalnymi zagrożeniami dla zdrowia.

Jakie są choroby, na które może nas narazić pies?

Zoonozy to infekcje, które mogą być przenoszone ze zwierząt na ludzi. Psy są szczególnie podatne na przenoszenie chorób odzwierzęcych na ludzi, ponieważ mogą być żywicielami kleszczy i pcheł, które swoją drogą roznoszą paskudne bakterie i wirusy. Inne choroby, które pies może przenosić to wścieklizna, grzybica i parwowirus. Ale niestety nie tylko!

O chorobach pasożytniczych, którymi można się zarazić od psa, dowiesz się więcej czytając artykuł Częste choroby pasożytnicze, którymi może Cię obdarować pies.

Jak można chronić się przed tymi chorobami?

Teraz, gdy znasz już niektóre z chorób, na które może Cię narazić pies, koniecznie dowiedz się, jak możesz się przed nimi chronić!

Najlepszym sposobem, aby uniknąć zachorowania jest utrzymanie domu w czystości. Kluczem do zdrowia są powierzchnie wolne od sierści i psich odchodów, gdy to właśnie w tych ostatnich może na nas czyhać największe zagrożenie! Koniecznie upewnij się, że po zabawie ze swoim pupilem dokładnie myjesz ręce!

Jeśli już zarazisz się czymś od swojego psa, to jak najszybciej udaj się do lekarza. Niektóre z chorób odzwierzęcych mogą mieć bardzo poważne skutki, szczególnie jeśli nie są leczone od razu.

Paskudna przygoda Amandy Gommo

Przygoda, którą przeżyła 51-letnia Amanda Gommo, można uznać za naprawdę paskudne doświadczenie. W sumie coś takiego nie zdarza się na co dzień, ale nie oznacza to, że nie powinniśmy zachować ostrożności, szczególnie wówczas, gdy nasze zwierzaki sypiają z nami w jednym łóżku.

„To było obrzydliwe” – oświadczyła Amanda Gommo opowiadając o ciężkich chwilach, których doświadczyła podczas choroby. Została zarażona wirusem żołądkowo-jelitowym, który powodował u niej niezwykle bolesne objawy. Podczas gdy mały piesek, który został zainfekowany tym samym wirusem, nieźle sobie poradził z infekcją, u pani Gommo choroba miała o wiele cięższy przebieg.

W związku z zagrażającymi jej życiu objawami, Brytyjka musiała zostać hospitalizowana po tym, jak zaraziła się wirusem od swojego zwierzaka Belle. Jej pobyt w szpitalu na szczęćcie nie był długi i po trzech dniach kobieta została wypisana.

Amanda Gommo powiedziała, że gdy ucinała sobie popołudniową drzemkę, należąca do jej córki suczka rasy Chihuahua dostała nagłego ataku ostrej biegunki:

„Ucinałam sobie popołudniową drzemkę z Belle, jak zwykle, gdy nagle poczułam, jak coś wlewa mi się prosto do ust. To było obrzydliwe. Nie mogłam pozbyć się tego ohydnego posmaku z ust”
Amanda Gommo i suczka Bella
Amanda Gommo i suczka Bella

Po tym zdarzeniu córka pani Gommo zabrała zwierzaka do weterynarza, który zdiagnozował u niego chorobę żołądkową. Podczas gdy piesek powracał do zdrowia, samopoczucie Brytyjki zaczęło się stopniowo pogarszać. W miarę upływu czasu 51-letnia kobieta zaczęła mieć te same objawy co mały piesek, więc wybrała się do lekarza. Przepisano jej trzy leki przeciwbólowe na skurcze żołądka i zalecono picie dużej ilości wody, aby wypłukać wszelkie możliwe patogeny. Jednak, to nie pomogło, a objawy szybko nasilały się przez kolejne 48 godzin. Wymioty nie ustępowały, a ból rozprzestrzenił się po całym ciele. Kobieta intensywnie wymiotowała przez wiele godzin zanim zabrano ją do szpitala, gdzie lekarze zdiagnozowali u niej infekcję żołądkowo-jelitową, którą zaraziła się poprzez połknięcie kału chorego pieska.

Pani Gommo, która na dodatek przewlekle cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna, była hospitalizowana przez trzy dni, dopóki lekarzom nie udało się poprawić jej stanu zdrowia:

„Byłam tak odwodniona z powodu samej choroby i towarzyszącej jej ostrej biegunki, że moje nerki skurczyły się o połowę. Moja notatka informująca o wypisie mówi, że cierpiałam na infekcję żołądkowo-jelitową spowodowaną przez psa, który zrobił kupę prosto do moich ust. To coś, o czym nigdy wcześniej lekarze nie słyszeli!”

Brytyjka została już wypisana ze szpitala i teraz stopniowo powraca do zdrowia w swoim domu:

„Wybaczyłam Belle jej mały wybryk i nadal kocham ją całym sercem, ale na pewno będę bardziej świadoma tego, w jakiej pozycji będziemy spały w przyszłości!”

Bibliografia:

1 - TN Internacional - Su chihuahua le defecó en la boca mientras dormía la siesta y tuvo que ser internada: “Aún lo amo”

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!