Podczepy energetyczne mogą kraść Twoją siłę życiową - Jak je rozpoznać?

W naszej świadomości czasami pojawia się strach przed negatywnymi energiami. Czy rzeczywiście ten lęk jest uzasadniony, a coś takiego jak zła energia naprawdę istnieje?

Negatywne energie w pewnym sensie istnieją, ponieważ wszystkie emocje i myśli mają energię. Negatywność nie jest jednak z natury "przywiązana" do Ciebie - jest naturalną częścią spektrum ludzkich doświadczeń. Kluczem jest sposób, w jaki odnosisz się do tych doświadczeń i je przetwarzasz.

Podczepy energetyczne

Czym są podczepy energetyczne? Wyjaśniamy!

Kiedy pojawiają się negatywne emocje lub myśli, staraj się je obserwować bez osądzania. Postrzegaj je jako to, czym są - tymczasowymi stanami psychicznymi i emocjonalnymi, a nie prawdami absolutnymi. Ćwicz uważność i skupiaj się na chwili obecnej, nie dając się ponieść historiom z przeszłości lub przyszłości. Co najważniejsze, zachowaj współczucie dla samego siebie.

W wielu przypadkach negatywne uczucia miną same, jeśli tylko damy im przestrzeń. Spróbuj zaangażować się w podnoszące na duchu działania, które przynoszą Ci radość. Spędzaj czas na łonie natury lub z bliskimi. Dbaj o siebie poprzez hobby, medytację i odpowiednią ilość snu. Dzięki konsekwentnej praktyce medytacji możesz wytrenować swój umysł, aby łatwiej odpuszczał negatywne emocje i powracał do stanu wewnętrznego spokoju i równowagi. Poczucie złej energii żerującej na tobie zniknie, gdy nauczysz się pielęgnować siebie z troską i mądrością.

Gdy negatywne emocje nie odpuszczają....

Jeśli negatywne myśli nie odpuszczają, a masz pewność, że nie wynikają one z problemów natury psychicznej, takich jak depresja, bądź chorób somatycznych, warto zastanowić się nad przyczyną duchową.

Człowiek jest istotą energetycznie i emocjonalnie wrażliwą

Człowiek jest istotą energetycznie i emocjonalnie wrażliwą

Ciało człowieka spowijają różne formy energii, które powstają w efekcie wirów energii i świadomości w czakrach. Wbrew pozorom człowiek jest istotą niezwykle wrażliwą i generalnie podatną na różnego rodzaju wahania nastroju. W efekcie tego, jesteśmy bardzo podatni na subtelne wpływy bytów energetycznych, których gołym okiem nie dostrzegamy. Z natury przyciągamy do siebie negatywne byty (również te materialne - ludzi), które mogą przeczepić się do naszego pola energetycznego. Są to tak zwane podczepy energetyczne.

Czym są podczepy energetyczne? Podczep energetyczny to jakby pasożyt, który stopniowo wyniszcza duszę i ciało swojego żywiciela - np. człowieka. Zarówno jego ciało energetyczne, jak i materialne. Niektóre istoty materialne, w tym również ludzie, zwane są wampirami energetycznymi. To właśnie one najczęściej żerują na naszej życiowej energii. Niektóre wampiry energetyczne są tak zdolne i zawzięte, że potrafią dosłownie podczepiać część własnego ciała eterycznego/astralnego do aury własnych ofiar.

U ludzi negatywne podczepy energetyczne umiejscowione są zazwyczaj w kręgosłupie, gdyż to stamtąd najłatwiej można wnikać do czakr.

Czym są podczepy energetyczne?

Istnieją różne rodzaje podczepów energetycznych. Niektóre z nich posiadają zdolność wychodzenia z własnego ciała materialnego i częściowego przechodzenia na ludzi, oczywiście na poziomie energetycznym. Inne nie posiadają ciał fizycznych. Ofiarami różnego rodzaju podczepów energetycznych najczęściej padają osoby będące w trakcie głębokiej fazy snu lub podróżnicy astralni.

Ludzka aura - Ciało energetyczne

Aura to pole energetyczne człowieka. Posiadają ją też inne gatunki, nie tylko ludzie. Jest to niewidoczna warstwa energii, która reprezentuje nasze emocje, myśli, stan zdrowia i ogólną kondycję duchową. Aura jest często przedstawiana jako kolorowe światło lub promieniowanie emitowane przez osobę. Te kolory mogą zmieniać się w zależności od naszego nastroju, emocji i doświadczeń życiowych.

Ludzka aura

Ludzka aura to subtelne ciało energetyczne

Są różne teorie dotyczące tego, jak aura wpływa na nasze życie i interakcje z innymi ludźmi. Według niektórych przekonań, aura może wpływać - między innymi - na to, jak postrzegamy innych oraz jak inni nas postrzegają. Osoby o silnej aurze mogą być postrzegane jako bardziej charyzmatyczne, pewne siebie lub magnetyczne, podczas gdy osoby o słabszej aurze mogą być odbierane jako mniej energetyczne czy atrakcyjne.

W kontekście duchowości i ezoteryki, aura jest często analizowana przez uzdrowicieli oraz osoby specjalizujące się w pracy z życiową energią. Czytanie informacji z aury pozwala na zrozumienie stanu emocjonalnego, duchowego i fizycznego osoby, a także na zidentyfikowanie ewentualnych blokad czy zaburzeń w przepływie życiowej energii.

Podczepy astralne

Podczepy astralne to - najprościej to ujmując - negatywne energie, pochodzące od duchów - czyli dusz osób zmarłych - albo tzw. egregorów (skupisk skondensowanej i umiejscowionej gdzieś energii), ale niestety nie tylko. Niezwykle trudne do usunięcia z naszego ciała są energetyczne istoty astralne pochodzące od duchów bliskich nam osób, które już odeszły z tego świata. W ich przypadku mamy styczność z silną więzią emocjonalna między osobą żyjącą, a duchem zmarłego, co sprawia, że czasami usunięcie tego rodzaju podczepów wymaga sporego wysiłku i nieprzeciętnej biegłości w tym temacie.

W sferach astralnych bytują, a niektóre z nich działają świadomie, różnego rodzaju istoty energetyczne

W sferach astralnych bytują różnego rodzaju istoty energetyczne

Istoty astralne, które podczepiają się na poziomie energetycznym do własnego żywiciela, zwane również robakami, a także pijawkami astralnymi, są pozbawionymi ciała fizycznego bytami, egzystującymi w sferze astralnej. Są one niezwykle uciążliwe dla żywiciela, którym zawładnęły. Przyczyniają się do stopniowej utraty sił witalnych. Podczepy astralne przeważnie są słabsze od podczepów energetycznych, lecz niezwykle zachłanne na ludzką energię. Wycieńczają człowieka, którym zawładnęły - zarówno od strony fizycznej, jak i psychicznej.

Inne podczepy energetyczne

Istnieje wiele rodzajów bytów, które teoretycznie mogą się do nas "przywiązać" na płaszczyźnie energetycznej. Pamiętaj jednak, że te koncepcje nie są naukowo potwierdzone ani uznawane za rzeczywiste. Z tego powodu takimi sprawami zajmują się osoby wierzące z siły nadprzyrodzone. Oto kilka przykładów bytów, o których mówią badacze zjawisk paranormalnych:

Duchy - Duchy to podobno istoty, które były kiedyś żywe, ale z różnych powodów pozostały na ziemi po śmierci. Mogą się one przywiązywać do niektórych ludzi z powodów emocjonalnych, niezałatwionych spraw lub ze względu na więź z danym miejscem.

Duchy

Duchy zmarłych bliskich są zazwyczaj najbardziej kłopotliwymi podczepami

Demony - Według niektórych przekonań, demony to złośliwe, nadprzyrodzone istoty, które mogą się przyłączać do ludzi, aby wpłynąć na ich życie w negatywny sposób. Mogą żywić się negatywnymi emocjami, takimi jak lęk, gniew czy zazdrość. Z drugiej zaś strony, niektórzy przekonują, że demony wcale nie są dla nas złe, jeśli odnosimy się do nich z szacunkiem i umiejętnie się z nimi porozumiewamy.

Przewodnicy duchowi - W niektórych kulturach i systemach wierzeń, istnieje przekonanie, że duchy zmarłych przodków lub przewodnicy duchowi mogą się łączyć z ludźmi na poziomie energetycznym/mentalnym, aby udzielić im wsparcia, ochrony lub wiedzy. Te byty są zazwyczaj postrzegane jako pozytywne i pomocne, ale czasami bywa nieco inaczej.

Bliskie osoby, które odeszły z tego świata - Podczep osoby zmarłej, która odeszła nagle i nie zdążyła pogodzić się z własną śmiercią, bywa niezwykle kłopotliwy i trudny do usunięcia. Czasami duch zmarłego, który był Tobie bliski za życia, może chcieć nadal przebywać w Twoim otoczeniu, strzec Cię ode złego, pełnić swoje codzienne obowiązki itp. Niestety może to prowadzić do koszmarów sennych, irracjonalnych lęków, bardzo negatywnych myśli, a nawet chorób somatycznych.

Na naszej planecie istnieje wiele odmian niewidzialnych istot, które mogą wpływać na nasze życie w różnorodny sposób. Wśród nich znajdziemy dobre duchy, takie jak lekkie Istoty, przewodnicy duchowi oraz upadli aniołowie. Te pozytywne byty są dostępne dla nas, aby pomagać i doradzać w kluczowych momentach naszego życia. Szanują one nasze pole energetyczne, granice oraz osobistą przestrzeń, nie naruszając naszej wolności, ani ingerując w nasze decyzje. Ich przeciwieństwem są negatywne byty, które również istnieją w szerokim spektrum form. Do tej kategorii należą istoty związane z Ziemią, takie jak dusze uwiązane ze swoim poprzednim życiem z różnych przyczyn. Odmawiają one przyjęcia faktu śmierci i pragną kontynuować zachowania, które praktykowały podczas życia na Ziemi. W poszukiwaniu bezbronnego kandydata, takie duchy mogą się do niego przywiązać, czerpać z niego energię i "żyć" na jego koszt. Inną grupą istot są byty międzywymiarowe, które pochodzą z innych wymiarów. Choć nauka nie potwierdza istnienia takich bytów, niektóre systemy przekonań uznają je za część rzeczywistości.

Jak sprawdzić, czy coś się do nas przyczepiło?

Negatywne byty, przywiązując się do nas, mogą powodować wiele zakłóceń w naszym codziennym życiu. Mogą przyczyniać się do niepowodzeń, złego samopoczucia, negatywnych myśli oraz zachęcać nas do nieodpowiedniego zachowania. Wpływ tych istot może być nie tylko szkodliwy dla nas, ale również negatywnie wpływać na relacje z innymi ludźmi.

Z perspektywy badacza zjawisk paranormalnych, istnieje kilka metod, które można zastosować aby sprawdzić, czy przyczepił się do nas negatywny byt energetyczny.

Obserwacja energii - Badacze zjawisk paranormalnych mogą być wyczuleni na zmiany energii w otoczeniu i w wewnętrznych uczuciach. Jeśli odczuwasz nagłe, niewyjaśnione zmiany nastroju, nieuzasadnione uczucie wyczerpania lub lęku, może to być interpretowane jako oznaka bytu żywiącego się Twoją energią witalną.

Komunikacja z bytami duchowymi - Niektórzy badacze zjawisk paranormalnych twierdzą, że potrafią komunikować się z bytami duchowymi. Można próbować nawiązać kontakt z takimi bytami za pomocą technik medytacji, wróżbiarstwa lub medium.

Detekcja zakłóceń elektromagnetycznych - Pewna teoria sugeruje, że byty duchowe mogą wpływać na pole elektromagnetyczne. Można użyć detektora elektromagnetycznego pola do sprawdzenia, czy w Twoim otoczeniu występują niecodzienne zakłócenia.

Detektor pola elektromagnetycznego

Detektor elektromagnetycznego pola

Oczyszczanie energetyczne - Istnieją różne techniki oczyszczania energetycznego, które można zastosować w celu usunięcia negatywnych bytów. Należą do nich między innymi okadzanie białą szałwią, stosowanie soli, terapia dźwiękami czy też techniki Reiki.

Jak pozbyć się podczepa energetycznego?

Jeśli podejrzewasz, że przyczepił się do Ciebie negatywny byt, możesz skonsultować się z osobą specjalizującą się w badaniach zjawisk paranormalnych. Miej jednak na uwadze fakt, że w tej branży działa wiele szarlatanów, wobec czego warto szukać pomocy jedynie u osób dobrze sprawdzonych pod kątem ich wiedzy i praktycznych umiejętności. Jednakże, jeśli masz do czynienia z egregorem o demonicznej postaci, który ma za zadanie pilnować spełnianie się na Twoim rodzie klątwy, może to być bardziej skomplikowane i wymagać pomocy zawodowych egzorcystów. Ciekawostką jest to, że zarówno oczyszczanie z podczepów energetycznych, jak i astralnych, może odbywać się na odległość, ponieważ dusze i energie są nieograniczone w przestrzeni. Wystarczy intencja prowadzącego zabieg oraz rozpoznanie sytuacji osoby potrzebującej pomocy.

Oczyszczanie energii

Jak oczyścić człowieka z negatywnej energii? Istnieje kilka metod, z których możemy skorzystać, aby uwolnić się od negatywności i przywrócić równowagę energetyczną.

Medytacja - Medytacja jest jednym z najbardziej skutecznych narzędzi do oczyszczania negatywnej energii. Spokojny umysł pozwala uwolnić się od niepożądanych myśli i uczuć. Jak prawidłowo medytować? Choć istnieje wiele nieco odmiennych technik medytacyjnych, omówimy tutaj tę najbardziej popularną. Skup się na własnym oddechu (oddychaj podbrzuszem, głęboko i spokojnie) i pozwól, aby wszelkie negatywne emocje odpłynęły. Jak to osiągnąć? To naprawdę proste! Spójrz na własne myśli, jakbyś oglądał je z zewnątrz, np. w telewizorze. Pozwól im swobodnie płynąć, jak chmury płyną po niebie, jak film płynie na ekranie. Nie skupiaj się na żadnej z nich, lecz pozwól myślom swobodnie pojawiać się i znikać, bez angażowania się w nie, bez analizowania ich treści. Rób to codziennie, zaczynając od kilkuminutowych sesji i stopniowo je wydłużaj. Efekty będą niezwykle pozytywne!

Medytacja

Regularna medytacja to jedna z najlepszych form oczyszczania własnej energii

Ugruntowanie - Praktyka ugruntowania polega na łączeniu się z energią Ziemi, aby uwolnić złą energię i przyjąć pozytywną. Można to zrobić, stojąc boso na trawie lub ziemi, głęboko oddychając i wyobrażając sobie, czyli wizualizując, jak negatywna energia odpływa w dół, opuszcza nasze ciało przez stopy, spływając prosto do gruntu.

Ugruntowanie

Ugruntowanie ułatwia pozbycie się złych energii

Biała szałwia - Oczyszczanie energii za pomocą białej szałwii to starożytna praktyka. Prowadź dym wokół swojego ciała i przestrzeni, aby pozbyć się złej energii.

Okadzanie białą szałwią

Okadzanie dymem z białej szałwii może skutecznie oczyszczać ludzi i pomieszczenia ze złej energii

Kąpiele energetyczne - Zanurz się w kąpieli z solą Epsom lub solą morską, aby oczyścić ciało ze złych energii. Dodaj kilka kropli olejków eterycznych, takich jak lawenda, róża czy eukaliptus, aby wzmocnić efekt oczyszczający.

Kamienie oczyszczające - Kamienie, takie jak czarny turmalin, szungit czy ametyst, mają naturalne właściwości oczyszczające i mogą pomóc w pozbywaniu się niekorzystnej dla nas energii. Umieść kamienie wokół swojej przestrzeni lub noś je jako biżuterię.

Wizualizacja - Wyobraź sobie białe światło otaczające Twoje ciało, które tworzy tarczę ochronną. Skup się na tym świetle, aż poczujesz, że zła energia została zastąpiona pozytywną.

Szukanie pomocy - Jeśli czujesz się przytłoczony negatywnościami, nie krępuj się prosić o wsparcie. Medium, terapeuta energetyczny lub inny specjalista może pomóc Ci w oczyszczeniu energii i przywróceniu równowagi.

Podczepy

Podczepy energetyczne bywają trudne do usunięcia - Warto również mieć na uwadze fakt, że wśród osób zajmujących się usuwaniem podczepów jest mnóstwo szarlatanów i oszustów!

Pamiętaj, że regularna praktyka wymienionych wyżej technik może pomóc w utrzymaniu czystości energetycznej i zapobiegać nagromadzeniu negatywnej energii w przyszłości.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!