Zaskakująco prosty sposób na migrenę – „To uratowało mi życie!”

Obecnie szacuje się, że na migrenę może cierpieć nawet 20 proc. globalnej populacji. Migrena zaliczana jest do chorób przewlekłych. W zależności od stopnia jej nasilenia, może wywoływać od łagodnych, do trudnych do zniesienia bólów głowy. Tak zwany migrenowy ból głowy jest najbardziej symptomatycznym i najbardziej dotkliwym objawem migreny, ale nie jedynym.

Obecnie szacuje się, że na migrenę może cierpieć nawet 20 proc. globalnej populacji. Migrena zaliczana jest do chorób przewlekłych. W zależności od stopnia jej nasilenia, może wywoływać od łagodnych, do trudnych do zniesienia bólów głowy. Tak zwany migrenowy ból głowy jest najbardziej symptomatycznym i najbardziej dotkliwym objawem migreny, ale nie jedynym.

Jak pozbyć się migreny w naturalny sposób?

Migrena jest jedną z najbardziej uciążliwych dolegliwości wywołujących przewlekłe bóle głowy. Choć czasami powodem migren może być przewlekły niedobór magnezu, objawy tej choroby bywają dość zróżnicowane, a jej leczenie nie jest wcale proste, gdyż jej przyczynę nie zawsze da się jednoznacznie określić. Migrena, choć jest jedną z najpowszechniejszych chorób neurologicznych, zupełnie niesłusznie bywa traktowana dość lekceważąco, jak zwykły ból głowy. W rzeczywistości, to nie jedno i to samo.

Migrena jest chorobą, która dopada przede wszystkim kobiety przed czterdziestką, co jednak nie wyklucza jej występowania niezależnie od wieku i płci.

Częste i silne bóle głowy mogą negatywnie wpływać na komfort naszego życia codziennego. Oprócz uciążliwego bólu głowy, migrenie mogą towarzyszyć także światłowstręt, nudności, wymioty i sensacje wzrokowe.

W wielu przypadkach ciężkich objawów migrenowych, staje się nieuniknione stosowanie silnych leków przeciwbólowych, które niestety mogą negatywnie wpływać na ogólny stan zdrowia pacjenta. Ale co zrobić, gdy odczuwany przez chorego ból staje się naprawdę nie do zniesienia? Na szczęście istnieją na to naturalne sposoby, które rzeczywiście przynoszą ulgę - ale o tym za chwilę.

Migrena – rodzaje

Choć migrena może mieć bardzo indywidualny przebieg, który może się znacznie różnić od pacjenta do pacjenta, to istnieją dwa podstawowe rodzaje migreny: migrena z aurą, oraz migrena bez aury.

Tak zwana migrena z aurą występuje u około ¼ osób cierpiących na tą chorobę. Charakterystyczne dla migreny z aurą są trwające od kilkunastu do kilkudziesięciu minut zaburzenia widzenia, które poprzedzają ból głowy. Osoby chorujące na migrenę opisują te wzrokowe zwiastuny ataku bólu jako jaskrawe zygzaki w polu widzenia, jasne plamki i paski przed oczami, rozmywające się kontury przedmiotów i podłoża, świetlista aureola otaczająca ludzi itp. Aura migrenowa może przyczyniać się także do odczucia drętwienia lub niedowładu kończyn, czy też zaburzeń mowy. Warto tutaj wspomnieć o tak zwanej migrenie ocznej, która nieco się różni od migreny z aurą, w której dolegliwości wzrokowe występują obustronnie. Migrena oczna przyczynia się do jednostronnych zaburzeń widzenia, choć - z przyczyn m.in. anatomicznych - dolegliwość może być odczuwalna w pewnym stopniu również w drugim oku.

Migrena bez aury ogranicza się przeważnie do ataków silnego, charakterystycznego bólu głowy, którym czasem towarzyszą inne nieprzyjemne symptomy, np. ze strony układu pokarmowego.

Skuteczny sposób na migrenę - "To uratowało mi życie"

Amerykanka Elizabeth Hayes ze stanu Indiana od lat cierpiała na migrenę. Ta dolegliwość była dla niej bardzo uciążliwa. Kobieta próbowała się jej pozbyć na różne sposoby, ale tylko jeden z nich w końcu zadziałał! Dzięki niecodziennej metodzie, Elizabeth w dużej mierze wygrała walkę z uprzykrzającą jej życie chorobą. Najskuteczniejszą bronią w wieloletniej walce z uciążliwą migreną okazał się… plastikowy klips stosowany do przechowywania żywności. Jak twierdzi Elizabeth – ten niepozorny przedmiot uratował jej życie (źródło 1).

Czy to w ogóle możliwe, by kuchenny klips mógł uśmierzyć silny migrenowy ból? Okazuje się, że jak najbardziej, gdyż zastosowana przez cierpiącą na migrenę Amerykankę metoda ma swoje uzasadnienie w akupresurze. Istotny jest nie sam plastikowy klips, lecz miejsce ciała, w którym został zastosowany. Odpowiednio umiejscowiony klips przyniósł ulgę już po minucie. Wystarczyło nacisnąć konkretny punkt na ciele, aby dolegliwości bólowe ustąpiły w błyskawicznym tempie.

Elizabeth podzieliła się swoją ciekawą metodą na migrenę w serwisie społecznościowym Facebook. Po jej przetestowaniu, wiele osób potwierdziło, że to naprawdę działa! Od chwili, w której Elizabeth podzieliła się swoim odkryciem ze społecznością online, stosowanie klipsów, klamerek i spinaczy cieszy się ogromnym powodzeniem wśród internautów zmagających się na co dzień z migreną.

W jaki sposób Elisabeth wpadła na tak genialny pomysł?

Elizabeth oznajmiła, że gdy ból stał się „nie do zniesienia”, a wszelkie inne znane jej metody uśmierzania bólu nie przynosiły efektu, znalazła w sieci gadżet znanej firmy zajmującej się naturalnymi metodami przeciwbólowymi. Jest to swego rodzaju klips, którym można łatwo stymulować punkt nacisku L.I 4, znajdujący się na dłoni. Nie mając zamiaru czekać na przybycie zamówionego akcesorium, zainspirowana interesującym odkryciem, kobieta zastosowała zwyczajny klips do żywności, aby stymulować punkt L.I 4, znajdujący się na dłoni między palcem wskazującym a kciukiem. W ciągu 20 minut odczuwana przez nią intensywność bólu spadła do połowy.

Skuteczny sposób na migrenę - Akupresura
Skuteczny sposób na migrenę - Ucisk punktu L.I 4

Wstawiając do sieci zdjęcie przedstawiające sposób, w jaki przypięła gadżet do dłoni, Elizabeth dodała:

Ten klips do żywności uratował mi dziś życie. Miałam migrenę od prawie dwunastu godzin, a około godzinę temu ból stał się nie do zniesienia. Bez skutku stosowałam wszelkie swoje leki i sztuczki, które zwykle pomagają mi łagodzić objawy migreny. Szukając w Google sposobów na szybką ulgę, znalazłam coś, co nazywa się Aculief. Kierując wzrok na kuchenny blat zobaczyłam na nim stosowany w kuchni klips i zdecydowałam, że go użyję. W ciągu minuty poczułam ulgę, a po dwudziestu minutach intensywność odczuwanego przeze mnie bólu spadła o połowę!

Jak działa akupresura?

Akupresura jest naturalną metodą terapeutyczną. Podobnie jak akupunktura, również akupresura opiera się na pradawnych zasadach Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, która zakłada przepływ niewidzialnej energii życiowej Qi w ludzkim ciele. Energia ta płynie przez subtelne kanały, zwane meridianami, które łączą ze sobą wszystkie narządy i inne części ciała.

Akupresura działa podobnie do akupunktury, ale zazwyczaj polega na stosowaniu opuszków palców zamiast specjalistycznych igieł. Określone punkty na ciele łączą się na poziomie energetycznym z narządami, więc stosując nacisk na konkretne punkty można uzyskać pożądany efekt, taki jak uśmierzanie bólu głowy.

Zgodnie z tradycyjnym chińskim poglądem, energia życiowa Qi przepływa przez 12 głównych kanałów i dociera do każdego zakątka ciała. Nawet najdrobniejsze zaburzenia przepływu wewnętrznej energii Qi, mogą być przyczyną złego samopoczucia i utraty zdrowia.

Oprócz akupunktury i akupresury, tradycja chińska oferuje wiele ciekawych narzędzi, umożliwiających poprawę kondycji naszego energetycznego wnętrza. Do najbardziej skutecznych i ogólnie dostępnych zalicza się ćwiczenia Qi Gong. Qi Gong to bardzo rozbudowany system praktyk zdrowotnych i bojowych, który obejmuje, przede wszystkim, szeroki zestaw ćwiczeń fizycznych, oddechowych i energetycznych.

Uciskamy punkt HE GU

Tradycyjna Medycyna Chińska omawia szeroki zakres wskazań do nacisku punktu He Gu (źródło 2), od bólów głowy i zaparć po ogólny ból i opóźniony poród. Środkiem ostrożności w tym przypadku jest to, że stymulacja punktu He Gu (LI4) może wywołać poród, dlatego nie wolno go stosować w czasie ciąży!

Wspomniany wcześniej punkt L.I 4, zwany w języku chińskim HE GU, w tradycyjnej akupresurze uciska się opuszkami palców, co oznacza, że nie potrzebujemy żadnych specjalnych narzędzi, aby zrobić to we własnym zakresie, w dowolnej chwili i miejscu, np. w przypadku uciążliwego bólu głowy.

Akupresura - Punkt HE GU L.I 4
Akupresura - Punkt HE GU L.I 4

Za pomocą prawego kciuka i palca wskazującego, znajdź przestrzeń na lewej ręce, pomiędzy podstawą lewego kciuka, a palcem wskazującym (patrz rysunek powyżej). Uciskaj punkt HE GU przez 5 minut.

Uciskamy i masujemy punkt HE GU L.I 4
Uciskamy i masujemy punkt HE GU L.I 4

Poruszaj kciukiem po okręgu, wywierając nacisk, stanowczo, ale nie tak mocno by sprawiać sobie dodatkowy ból! Powtórz ten proces na prawej dłoni. Całą procedurę możesz spokojnie powtarzać kilka razy dziennie

Bibliografia:

1 – Daily Mail - Woman suffering from an 'unbearable' 12-hour migraine reveals how using a FOOD CLIP on a pressure point between her thumb and forefinger halved her pain in just 20 minutes;

2 - Explore IM - Acupressure Point LI4: Large Intestine 6 or He Gu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!
Sklep ezoteryczny - Odpromienniki orgonitowe